לימודי עיצוב פנים ואדריכלות

בואו ללמוד עיצוב פנים במכון אבני המכשיר את דור העתיד של מעצבי הפנים

מלאו פרטים ונחזור בהקדם
לכל שאלה חייגו:
03-681708003-6817080

לימודי עיצוב פנים ואדריכלות

לימודי עיצוב פנים

מטרת הלימודים במחלקה לאדריכלות ולימודי עיצוב פנים היא להכשיר את דור העתיד של מעצבי הפנים. מעצבים, אשר יוכלו להפגין בשוק תחרותי, יכולת מקצועית גבוהה, רגישות אנושית וחברתית. מעצבי פנים מטפלים בסביבה האנושית לסוגיה.

אמנות עיצוב הפנים מורכבת ממכלול תחומי התמחות שבמרכזם האדם, החלל והדיאלוג הסימביוטי ביניהם.

תפקידו של מעצב פנים הוא ליצור התאמה מושכלת ורגשית, בין האדם כישות פיזית בעלת צרכים, מאוויים וחלומות ובין החלל על מרכיביו השונים והקשריו הסביבתיים.

 

לימודי עיצוב פנים - כריסטין אמרזיאן, בוגר מחלקת עיצוב פנים ואדריכלות

THE MARKET - עבודתו של כריסטין אמרזיאן , בוגר מחלקת עיצוב פנים 2015

 

בעבר נהוג היה לחשוב שישנה הפרדה גמורה בין אדריכלות ובין עיצוב פנים שכן תחום האדריכלות עוסק בכל מה שקשור לבנייה, להנדסה ולתכנון חיצוני של הבניין ואילו עיצוב פנים עוסק בתוך החלל עצמו. איך מסדרים את החלל, איך הופכים אותו לשימושי יותר ואיך מביאים לידי ביטוי על ידי העיצוב את אופיו של בעל המקום.

היום, לעומת זאת, כבר ברור ששני התחומים האלה שלובים זה בזה ולכן קיימת אפשרות ללמוד עיצוב ואדריכלות פנים. בסיום לימודי עיצוב פנים מוענקת לסטודנט תעודת רשמית של המכון המאפשרת לו להשתלב בתפקידים רבים ומגוונים הקשורים הן לאדריכלות והן לעיצוב פנים. 

לכתבה המלאה של עבודות הבוגרים - כריסטין אמרזיאן ורובי גרכט במגזין המוביל "אדריכלות ישראלית"   

 

 

 גן נעול - רובי גרכט - בוגר מחלקת עיצוב פנים

 גן נעול - רובי גרכט, בוגר מחלקת עיצוב פנים 2015

האם באמת צריך לבחור בין לימודי אדריכלות ובין לימודי עיצוב פנים? 

בבואנו לבדוק מה כוללים הלימודים בתחום האדריכלות אנחנו רואים שמדובר על תחום שעוסק במקצועות טכניים, מתמטיים והנדסיים והלימודים עצמכם נמשכים כחמש שנים. ישנה נגיעה בנושאים כמו:

 • גרפיקה ממוחשבת
 • תולדות האדריכלות
 • תכנון מבנים ועוד

לעומת זאת, כאשר מדברים על לימודי עיצוב פנים אנחנו רואים שהדגש העיקרי הוא על עיצוב החלל הפנימי. לימודי עיצוב פנים כוללים קורסי תעודה שונים, לימודים לתואר  ראשון ולימודים לתואר שני, כאשר הנושאים העיקריים שנלמדים הם:

 • זרמים וסגנונות

 • גרפיקה ושרטוט

 • עיצוב פנים ממוחשב

 • היכרות עם חומרי גלם שונים

ובסיום כל הקורסים הללו מוענקת לבוגרים תעודת גמר מטעם המכללה. אך אם זאת, מי שבוחר באופציה של לימודי עיצוב פנים לתואר ראשון ילמד לימודים מקיפים הכוללים,  בין היתר, נגיעה בתקשורת חזותית, מולטימדיה ועוד. כמובן שבסוף הלימודים הללו יוענק לסטודנט הבוגר תואר אקדמי בעיצוב פנים. 

לימודי עיצוב פנים

במהלך לימודי עיצוב פנים ואדריכלות, ירכשו הסטודנטים כלים המקנים הכרות ושליטה בכל ההיבטים התיאורטיים, האמנותיים והטכניים של מקצוע עיצוב הפנים. תוכנית הלימודים מפגישה את הלומדים עם מגוון רחב של תכנים ופרוייקטים מאתגרים ובכך מהווה מצע להתפתחות מעצב רחב אופקים, חדשני, יצירתי ופתוח.

האינטראקציה בין מחלקות העיצוב השונות  של מכון אבני, חושפת את הסטודנט לידע נרחב במגוון תחומי אמנות כגון: רישום ציור פיסול וצילום. זאת, תוך עבודה בסדנאות מלאכה המאפשרות מגע ישיר עם חומרים וטכניקות עבודה, המחשה ותוכנות הדמיה.

השילוב בין השניים

אם עד היום ניסיתם לחשוב איזה תחום יוכל להתאים לכם יותר, אדריכלות או עיצוב פנים, הרי שכדאי שתדעו שאין סיבה לבחור רק תחום אחד. היום אתם יכולים לבחור באופציה של לימודים המשלבים בין השניים ומדובר על לימודים שנמשכים בין שנתיים לשלוש שנים. ההסמכה הסופית שתקבלו במסגרת לימודי אדריכלות ועיצוב פנים היא לתכנון מבנים עד ארבע קומות ואתם יכולים להיות בטוחים שלא תחסר לכם עבודה בתור אנשי מקצוע עם הסמכה שכזאת. במסגרת של הלימודים המשולבים אתם תראו שיהיו נושאים רבים ומגוונים שתתעמקו בהם, כמו לדוגמה:

 • הכנת מפרטים טכניים
 • תוכניות עבודה
 • מערכות מבנים
 • תכנון ומדידה
 • עקרונות אדריכליים
 • עיצוב פנים וארגון חלל
 • עיצוב ריהוט
 • תורת הצבע ועוד.

 

האם מסלול כזה יוכל להתאים לכם?

אם כל מה שרציתם בחיים היה לעסוק מצד אחד בתחום הפיזי של תכנון המבנה ומצד שני להיכנס גם פנימה ולראות איך מעצבים אותו, הרי שהלימודים המשולבים האלה יוכלו להתאים לכם. מדובר על תחום מקצועי שמשלב בתוכו תכנון טכני לצד יצירתיות אין קץ בכל מה שקשור לעיצוב החלל מבפנים ולכן יוכלו לבוא לידי ביטוי קישורים רבים שיש לכם.

לימודים עיוניים לצד פרויקטים מעשיים

אין ספק שכאשר מדברים על לימודי עיצוב פנים מדברים על לימודים שחייבים לתת לכם את הכלים הטובים ביותר שיוכל לשרת אתכם כשתיכנסו לשוק העבודה. לכן חשוב כל כך לבדוק מה בדיוק אתם לומדים והאם אתם נרשמים ללימודים במקום מוביל, מקצועי וכזה שיפתח לכם דלתות רבות. לימודים בתחום האדריכלות ועיצוב הפנים חייבים להיותת עיוניים כי אתם לא יכולים להיות אנשי מקצוע טובים בלי להכיר את ההיסטוריה של התחומים הללו. מי היה ברונלסקי, איך בדיוק הוא בנה את הכיפה של הדואומו בפירנצה ומה כל כך מיוחד במבנה הזה? מצד שני, אתם גם לא יכולים לבחור בקורסים שיהיו רק עיוניים כי בסופו של דבר מדובר על תחום שצריך לעבוד בו כמה שיותר כדי ללמוד.

המקום הטוב ביותר ללימודי עיצוב פנים ואדריכלות

לכן אנחנו במכון אבני מציעים לכם מסלול שכולל הכול מהכול. חשוב לנו לייצר, מצד אחד, אנשי מקצוע טובים שיודים לבצע את העבודה תוך התחשבות באלמנטים כמו יופי, שימושיות ותהליכים חברתיים אך חשוב לנו גם לגרום למעצבי העתיד להכיר את העבר. רק לימודים שכוללים היסטוריה, ראיה מרחבית ומגמות שונות באדריכלות ובעיצוב ברחבי העולם יוכלו להפוך אתם לאנשי המקצוע הטובים ביותר שקיימים היום בשוק. אתם תראו שההשקעה בעצמכם ובלימודים מעמיקים תפתח לכם לא מעט דלתות, אז למה שלא תפנו אלינו עוד היום? 

המחלקה ללימודי עיצוב פנים ואדריכלות מורכבת מצוות מרצים מקצועי ומיומן בתחומים שונים: אדריכלים, מעצבי פנים, מעצבי מוצר, אמנים ובעלי מלאכה טכניים.

צוות זה שם לו למטרה ליצור סביבת לימודים חווייתית ותומכת, המעודדת מוטיבציה וסקרנות ומאפשרת לסטודנט לפתח שפה עיצובית אישית ומקורית.

ניצן בר קינן,

ראש המחלקה לאדריכלות עיצוב פנים

מכון אבני - לימודי עיצוב פנים

 

עדכון אחרון: 5/28/2017 1:47:00 PM
מספר מדרגים:60 דירוג ממוצע:5
דירוג: