לימודי עיצוב פנים

חד-שנתי / דו-שנתי

מלאו פרטים ונחזור בהקדם
לכל שאלה חייגו:
03-681708003-6817080

לימודי עיצוב פנים

המחלקה לאדריכלות ועיצוב פנים 

 • ראש המחלקה: האדריכלית ניצן בר קינן.

 גן נעול - רובי גרכט - בוגר מחלקת עיצוב פנים

 

אמנות עיצוב הפנים מורכבת ממכלול תחומי התמחות שבמרכזם האדם, החלל והדיאלוג הסימביוטי ביניהם. אנו מאמינים כי תפקידו של מעצב פנים הוא ליצור התאמה מושכלת ורגשית, בין האדם כישות פיזית בעלת צרכים, מאוויים וחלומות ובין החלל על מרכיביו השונים והקשריו הסביבתיים.

מטרת הלימודים במחלקה לעיצוב פנים של מכון אבני היא להכשיר את דור העתיד של מעצבי הפנים. מעצבים, אשר יוכלו להפגין בשוק תחרותי, יכולת מקצועית גבוהה, רגישות אנושית וחברתית. מעצבי פנים מטפלים בסביבה האנושית לסוגיה.

 

המחלקה לעיצוב פנים במכון אבני ותיקה ומנוסה ופועלת מזה כ-15 שנה. מאות בוגרינו משולבים במשרדי האדריכלות המובילים בארץ. תכנית הלימודים במחלקה מורכבת משני מסלולים עיקריים:

 מסלול חד שנתי ללימודי עיצוב פנים  

מסלול דו שנתי ללימודי עיצוב פנים

בעבר נהוג היה לחשוב שישנה הפרדה גמורה בין אדריכלות ובין עיצוב פנים שכן תחום האדריכלות עוסק בכל מה שקשור לבנייה, להנדסה ולתכנון חיצוני של הבניין ואילו עיצוב פנים עוסק בתוך החלל עצמו. איך מסדרים את החלל, איך הופכים אותו לשימושי יותר ואיך מביאים לידי ביטוי על ידי העיצוב את אופיו של בעל המקום.

המחלקה ללימודי עיצוב פנים

היום, לעומת זאת, כבר ברור ששני התחומים האלה שלובים זה בזה ולכן קיימת אפשרות ללמוד עיצוב ואדריכלות פנים. בסיום לימודי עיצוב פנים מוענקת לסטודנט תעודת רשמית של המכון המאפשרת לו להשתלב בתפקידים רבים ומגוונים הקשורים הן לאדריכלות והן לעיצוב פנים. 

לכתבה המלאה של עבודות הבוגרים - כריסטין אמרזיאן ורובי גרכט במגזין המוביל "אדריכלות ישראלית"   

האם באמת צריך לבחור בין לימודי אדריכלות ובין לימודי עיצוב פנים? 

בבואנו לבדוק מה כוללים הלימודים בתחום האדריכלות אנחנו רואים שמדובר על תחום שעוסק במקצועות טכניים, מתמטיים והנדסיים והלימודים עצמכם נמשכים כחמש שנים. ישנה נגיעה בנושאים כמו:

 • גרפיקה ממוחשבת
 • תולדות האדריכלות
 • תכנון מבנים ועוד

לעומת זאת, כאשר מדברים על לימודי עיצוב פנים אנחנו רואים שהדגש העיקרי הוא על עיצוב החלל הפנימי. לימודי עיצוב פנים כוללים קורסי תעודה שונים, לימודים לתואר  ראשון ולימודים לתואר שני, כאשר הנושאים העיקריים שנלמדים הם:

 • זרמים וסגנונות
 • גרפיקה ושרטוט
 • עיצוב פנים ממוחשב
 • היכרות עם חומרי גלם שונים

ובסיום כל הקורסים הללו מוענקת לבוגרים תעודת גמר מטעם המכללה. אך אם זאת, מי שבוחר באופציה של לימודי עיצוב פנים לתואר ראשון ילמד לימודים מקיפים הכוללים,  בין היתר, נגיעה בתקשורת חזותית, מולטימדיה ועוד.

לימודי עיצוב פנים

במהלך לימודי עיצוב פנים ואדריכלות, ירכשו הסטודנטים כלים המקנים הכרות ושליטה בכל ההיבטים התיאורטיים, האמנותיים והטכניים של מקצוע עיצוב הפנים. תוכנית הלימודים מפגישה את הלומדים עם מגוון רחב של תכנים ופרוייקטים מאתגרים ובכך מהווה מצע להתפתחות מעצב רחב אופקים, חדשני, יצירתי ופתוח.

האינטראקציה בין מחלקות העיצוב השונות  של מכון אבני, חושפת את הסטודנט לידע נרחב במגוון תחומי אמנות כגון: רישום ציור פיסול וצילום. זאת, תוך עבודה בסדנאות מלאכה המאפשרות מגע ישיר עם חומרים וטכניקות עבודה, המחשה ותוכנות הדמיה.

מסלולי הלימוד

כיום הלימודים נמשכים בין שנה לארבע שנים. אתם יכולים להיות בטוחים שלא תחסר לכם עבודה בתור אנשי מקצוע עם הסמכה שכזאת.

מסלול הלימודים החד שנתי

מסלול הלימודים הדו שנתי

במסגרת של לימודי עיצוב הפנים אתם תראו שיהיו נושאים רבים ומגוונים שתתעמקו בהם, כמו לדוגמה:

 • הכנת מפרטים טכניים
 • תוכניות עבודה
 • מערכות מבנים
 • עקרונות אדריכליים
 • עיצוב פנים וארגון חלל
 • עיצוב ריהוט
 • תורת הצבע ועוד.

 

האם מסלול כזה יוכל להתאים לכם?

אם כל מה שרציתם בחיים היה לעסוק מצד אחד בתחום הפיזי של תכנון המבנה ומצד שני להיכנס גם פנימה ולראות איך מעצבים אותו, הרי שלימודים אלה מתאימים לכם. מדובר על תחום מקצועי שמשלב בתוכו תכנון טכני לצד יצירתיות אין קץ בכל מה שקשור לעיצוב החלל מבפנים ולכן יוכלו לבוא לידי ביטוי קישורים רבים שיש לכם.

המקום הטוב ביותר ללימודי עיצוב פנים

לכן אנחנו במכון אבני מציעים לכם מסלול שכולל הכול מהכול. חשוב לנו לייצר, מצד אחד, אנשי מקצוע טובים שיודעים לבצע את העבודה תוך התחשבות באלמנטים כמו יופי, שימושיות ותהליכים חברתיים אך חשוב לנו גם לגרום למעצבי העתיד להכיר את העבר. רק לימודים שכוללים היסטוריה, ראיה מרחבית ומגמות שונות באדריכלות ובעיצוב ברחבי העולם יוכלו להפוך אתם לאנשי המקצוע הטובים ביותר שקיימים היום בשוק. אתם תראו שההשקעה בעצמכם ובלימודים מעמיקים תפתח לכם לא מעט דלתות, אז למה שלא תפנו אלינו עוד היום? 

סגל המרצים

המחלקה ללימודי עיצוב פנים מורכבת מצוות מרצים מקצועי ומיומן בתחומים שונים: אדריכלים, מעצבי פנים, מעצבי מוצר, אמנים ובעלי מלאכה טכניים. צוות זה שם לו למטרה ליצור סביבת לימודים חווייתית ותומכת, המעודדת מוטיבציה וסקרנות ומאפשרת לסטודנט לפתח שפה עיצובית אישית ומקורית.

ראש המחלקה היא ניצן בר קינן , אדריכלית ומעצבת פנים.

ניצן בר קינן, מנהלת המחלקה לעיצוב פנים משנת 2004.  בוגרת מכללת "הסביבה" (הסדנה לעיצוב ואדריכלות) בעלת משרד עצמאי לאדריכלות ועיצוב פנים. עוסקת מזה כ-30 שנה בתכנון משרדים, בתים פרטיים, בנייני מגורים, מסעדות. 

 

 • לימודים בבית הספר הטוב ביותר לאמנות ועיצוב בתל אביב.  (נוסד בשנת 1936).

 • סגל מרצים של אדריכלים ומעצבי פנים מנוסים המגיעים ממשרדים מובילים בארץ. 

 • מכון אבני שוכן בלב אזור סדנאות האומן והגלריות של יפו - אוירה קסומה ויוצרת. 

אתם מוזמנים להתקשר עוד היום לייעוץ והרשמה ללימודים.

טל: 03-6817080    מייל: info@avni.org.il

עדכון אחרון: 9/12/2017 9:26:00 AM
מספר מדרגים:94 דירוג ממוצע:4.8
דירוג: