תכנית לימודים באמנות

מסלול דו-שנתי בלימודי אמנות ואוצרות

מלאו פרטים ונחזור בהקדם
לכל שאלה חייגו:
03-681708003-6817080

תכנית לימודים באמנות

תכנית הלימודים דו-שנתית בלימודי אמנות

  • לימודים בבית הספר הטוב ביותר לאמנות ועיצוב בתל אביב.  (נוסד בשנת 1936).

  • סגל מרצים של אמנים ויוצרים פעילים,  מנוסים בהוראה והנחלת האהבה לאמנות.

  • מכון אבני שוכן בלב אזור סדנאות האומן והגלריות של יפו - אוירה קסומה ויוצרת. 

 

מסלול דו-שנתי לתעודת גמר באמנות ואוצרות

המסלול הדו-שנתי הנו  מסלול מרוכז ומזורז אשר מלמדים בו את מקצועות הליבה בלימודי האמנות. המחלקה לאמנות מקיימת מסלול לימודים ייחודי לתעודת גמר באמנות. מסלול זה הנו מסלול דו-שנתי שמתקיים במסגרת הלימודים של המכון. תכנית הלימודים מגלמת מסלול מרוכז ומתומצת המאפשר הקניית ידע במקצועות האמנות, תוך הכרות עם כל הכלים הטכניים, הידע התיאורטי והמעשי הנדרש בעבודתו של האמן בן זמננו.

מאחר ולימודי השנה השנייה מושתתים על בסיס הנלמד בשנה א', מותנה המעבר ללימודים בשנה השנייה בציון עובר של הסטודנט בכל מקצועות הלימוד בשנה א'. סטודנט אשר הפסיק את לימודיו במסלול בטרם סיים את כלל החובות הנדרשות לקבלת תעודה אינו זכאי לתעודה אשר מכירה בלימודיו.

המפגשים במסלול מתקיימים במסגרת לימודים יום על פני יומיים עד שלושה בשבוע. סטודנט זכאי לתעודת גמר רק לאחר שהשלים את כלל חובותיו כפי שיפורטו להלן

 

שנה א'

לימודי השנה הראשונה במחלקה ללימודי אמנות הינם הלימודים החשובים ביותר במסגרת הלימודים הסדירים. בשנה זו מקבל הסטודנט את עקרונות היסוד של השפה החזותית, הן בתחום המעשי והן בתחום העיוני. בשנה זו מתוודע הסטודנט, אולי בפעם הראשונה בחייו, לעומק ולעושר הרב של השפות האמנותיות והחזותיות. החומר שנלמד ונקלט אצל הסטודנט לשנה א' יהווה את היסודות להתפתחותו כאמן.

התחומים שיילמדו בשנה א' – רישום, פיסול, ציור, צילום, איור, ציור מופשט, ציור בשפכטל, היסטוריה גלובלית (של האומנות).

לפירוט הקורסים

 

שנה ב'

לאחר שהסטודנט השלים את דרישות הלימודים של שנה א' ואושרו לו לימודי המשך על-ידי ועדת המחלקה, הוא זכאי ללמוד את תכנית הלימודים בשנה ב'. הסטודנטים הממשיכים לשנה ב' יידרשו להעמיק ולשכלל את היסודות שנלמדו בשנה א'. בשנה ב' ללימודיו עובר הסטודנט למתכונת לימוד חדשה שנועדה ללוות אותו בתהליך ההתפתחות האישי שלו מבחינה מקצועית ואינטלקטואלית. רוב השיעורים יתקיימו בקבוצות קטנות, לפי מתכונת של הנחיה אישית מול מנחה, כאשר בכל קורס הוא יצטרך לגבש שפה ואמירה אישית במסגרת הפרויקטים השונים. 

התחומים שיילמדו בשנה ב'  - רישום מתקדמים, פיסול מתקדמים, ארגז כלים בסדנא, תוכנות מחשב (פוטושופ ואילוסטרייטור), אומנות חזותית: אוצרות ותיאוריה והנחיה אישית לאורך כל השנה.

לפירוט הקורסים

עדכון אחרון: 8/21/2017 1:22:00 PM
מספר מדרגים:2 דירוג ממוצע:5
דירוג: