התכנית הארבע שנתית

מסלול לימודים ארבע-שנתי בעיצוב מדיה

מלאו פרטים ונחזור בהקדם
לכל שאלה חייגו:
03-681708003-6817080

התכנית הארבע שנתית

לימודי עיצוב מדיה במכון אבני 
  • לימודים בבית הספר הטוב ביותר לאמנות ועיצוב בתל אביב.  (נוסד בשנת 1936).

  • סגל ההוראה ותיק ומקצועי מורכב ממעצבים ואנשי תקשורת ותוכנה פעילים בחברות העוסקות בתקשרות שיווקית, בניית אתרים, פיתוח אפליקציות, ומשרדי פרסום. 

  • מכון אבני שוכן בלב אזור סדנאות האומן והגלריות של יפו - אוירה קסומה ויוצרת. 

  • לימודים ארבע שנתיים בוקר/ערב.

 

תכנית הלימודים הארבע-שנתית

לתשומת לבכם - ההרשמה למסלול זה נסגרה

סטודנט הנרשם ללימודים במכון אבני במסגרת בית הספר לעיצוב מדיה יכול לבחור במגוון רחב של מסלולי הכשרה ולימודים לתואר. 

מידע נרחב על כל מסלול ניתן למצוא באתר תחת הרובריקה תוכניות לימוד.

תכנית הלימודים שנה א' - השנה הראשונה ללימודים במחלקה לעיצוב מדיה נועדה לתת יסודות אינטלקטואלים-קונספטואליים ובסיס טכני לשנים הבאות. במהלך השנה יתוודע הסטודנט לשפה המיוחדת של תחום לימודיו דרך סטודיו הליבה "סטודיו אינטראקטיב" שילווה אותו לאורך שנות לימודיו במכון. לצד זה הוא ילמד שורה של תכנים הנוגעים בתשתית המקצועית העתידית באמצעות התייחסות לסוגיות של רישום, צבע, צילום, ווידאו ותוכנות לעיבוד תמונה ועיצוב גרפי. במקביל, ילמד הסטודנט מספר קורסים עיוניים שיפתחו את רוחב אופקיו האינטלקטואליים ההכרחיים לעבודת המעצב.

תכנית הלימודים שנה ב' - בשנה השנייה מושם דגש על פיתוח היכולת והסגנון האישי תוך העשרת והרחבת הכלים התיאורטיים והטכניים שנרכשו בשנה הראשונה. בשנה זו יפותחו הידע והיכולת לביצוע הפקות אופייניות של עיצוב מדיה בעבודה היומיומית של המעצב הסטודנט יתמודד עם פרויקטים כוללים ומעמיקים יותר תוך אינטראקציה בין תחומי הלימוד השונים. לאחר שהסטודנט השלים את דרישות הלימודים של שנה א' ואושרו לו לימודי המשך על-ידי הוועדה הפדגוגית הוא זכאי לקחת קורסים משנה ב'.

תכנית הלימודים שנה ג' - השנה השלישית היא שנת גיבוש ויישום כל החומר שנלמד בשנים א' וב'. בשנה זו מושם דגש על ההיבט המקצועי בתחום העיצוב, מן ההתמקדות בפרטים אל התמונה הכוללת, בראיה שיווקית תוך היכרות עם העבודה המעשית וצרכים אקטואליים, וכן פיתוח פרויקטים. קביל יורחבו הלימודים העיוניים שמטרתם העמקת ידיעותיו של הסטודנט וחשיפתו למימדים רבים שיעזרו לו בפיתוח עולם מושגים ורעיוני נרחב ככל האפשר.

תכנית הלימודים שנה ד' - שנה ייחודית זו מאופיינת הן בלימוד הפרטני, העוסק בפרויקטים מוגדרים והן בהכנה מעמיקה לפרויקט הגמר. פרויקט הגמר הוא הזדמנות נדירה לסטודנט לעסוק בנושא אחד הקרוב לליבו ובהיקף רחב. השנה האחרונה, בה מסיים הסטודנט את לימודיו במכון היא גם שנת המעבר ממעמד של סטודנט למעמד של מעצב תקשורת אינטראקטיבית לכל דבר. לכן במהלך השנה, סוגיות עיוניות מגוונות אמורות להמשיך את הליך הרחבת אופקיו של הסטודנט, שיידרש במקצועו להיות פורה רעיונית ויצירתי ככל האפשר. לצד הליך עיוני זה, השנה האחרונה תעניק לסטודנט את הידע החדשני ביותר בנושאי עיסוקו. אחד משיאי השנה יהיה כאמור פרויקט הגמר האישי וישמש כעבודת גמר ללימודיו מצד אחד והכנה לקראת כניסתו לשוק העבודה מאידך.

* ההרשמה למסלול זה נסגרה 

 

התכניות מנוהלות על ידי ראש המחלקה, לאה יושע 

לאה יושע, ראש המחלקה לעיצוב מדיה במכון אבני, היא בוגרת "בצלאל" באמנות, וידאו ואנימציה.

הקימה וניהלה את מערך הקריאטיב בערוצי טלוויזיה השונים בישראל. בימאית אנימציה ראשית במגוון ערוצים לילדים. זכתה בפרסים רבים כדוגמת פרס "נוצת הזהב" על בימוי קליפ. כיום מרצה בכירה בעיצוב מדיה, מביימת סדרות אנימציה וסרטי תדמית.  

 

המחלקה מציעה את  מסלולי הלימוד הבאים:

מסלול ארבע שנתי

מסלול חד שנתי

בכל המסלולים ניתן להתמחות בתחומים הבאים:

  • מסלול עיצוב גרפי 
  • מסלול אנימציה 
  • מסלול ברודקאסט (Broadcast) 
  • מסלול פיתוח משחקים
  • מסלול אנימציה ואיור משולב

הערה: חישוב השעות הנלמדות במסגרת האוניברסיטה הפתוחה, הוא חישוב המיוחד לאוניברסיטה. למידע נוסף אפשר לפנות לידיעון של האוניברסיטה הפתוחה.

 

 

עדכון אחרון: 8/15/2017 10:42:00 AM
מספר מדרגים:3 דירוג ממוצע:4.3
דירוג: