תוכנית הלימודים בתקשורת חזותית

פירוט מסלול הלימודים הארבע-שנתי

מלאו פרטים ונחזור בהקדם
לכל שאלה חייגו:
03-681708003-6817080

תוכנית הלימודים בתקשורת חזותית

תוכנית הלימודים לפני חלוקה לשנים

תכנית הלימודים שנה א'

בשנה א' מתוודע הסטודנט אל עקרונות העיצוב, דרך לימוד מקצועות בסיסיים: תורת הצבע, צורה וקומפוזיציה, טיפוגרפיה, צילום, טכניקות הדפס, מבואות לתלת מימד, חשיבה גרפית, יסודות האיור, יסודות בשפה החזותית, הכרת המחשב, טכניקות והמחשה, דימוי חזותי. חלק מקורסים אלו יינתנו במסגרת לימודים בין-מחלקתיים. על מנת להמחיש את הקשר בין הלימודים לבין יישומם בשטח, יתקיימו ביקורים בבתי דפוס, בסדנאות לעיצוב ובתערוכות העשרה. הלימודים מלווים בעבודת הכנה בבית הסטודנט ובביצוע פרוייקטים.

תכנית הלימודים שנה ב'

בשנה השנייה מושם דגש על פיתוח היכולת והסגנון האישי תוך העשרת והרחבת הכלים התיאורטיים והטכניים שנרכשו בשנה הראשונה. בשנה זו יפותחו הידע והיכולת לביצוע הפקות אופייניות של תקשורת חזותית בעבודה היומיומית של המעצב. הסטודנט יתמודד עם פרויקטים כוללים ומעמיקים יותר תוך אינטראקציה בין תחומי הלימוד השונים. לאחר שהסטודנט השלים את דרישות הלימודים של שנה א' ואושרו לו לימודי המשך על-ידי הוועדה הפדגוגית הוא זכאי לקחת קורסים משנה ב'.

תכנית הלימודים שנה ג'

השנה השלישית היא שנת גיבוש ויישום כל החומר שנלמד בשנים א' וב'. בשנה זו מושם דגש על ההיבט המקצועי בתחום העיצוב, מן ההתמקדות בפרטים אל התמונה הכוללת, בראיה שיווקית תוך היכרות עם העבודה המעשית וצרכים אקטואליים, וכן פיתוח מיומנויות בעבודה על הכרת המחשב, תוך לימוד תוכנות חדשות, מולטימדיה ופרוייקטים. במקביל יורחבו הלימודים העיוניים שמטרתם העמקת ידיעותיו של הסטודנט וחשיפתו למימדים רבים שיעזרו לו בפיתוח עולם מושגים ורעיוני נרחב ככל האפשר.

בשנה זו, ישלים הסטודנט את מלוא חובותיו למה"ט, בהם אף הגשת פרוייקט, ויהיה מחוייב לקבל ציון עובר במכלול חובות אלה. זאת לשם קבלת תעודת הנדסאי מטעם המכון להכשרה טכנולוגית.

תכנית הלימודים שנה ד'

שנה ייחודית זו מאופיינת הן בלימוד הפרטני, העוסק בפרוייקטים מוגדרים והן בהכנה מעמיקה לפרוייקט הגמר. פרוייקט הגמר הוא הזדמנות נדירה לסטודנט לעסוק בנושא אחד הקרוב לליבו ובהקף רחב. השנה האחרונה, בה מסיים הסטודנט את לימודיו במכון היא גם שנת המעבר ממעמד של סטודנט למעמד של מעצב תקשורת חזותית לכל דבר. לכן במהלך השנה, סוגיות עיוניות מגוונות אמורות להמשיך את הליך הרחבת אופקיו של הסטודנט, שיידרש במקצועו להיות פורה רעיונית ויצירתי ככל האפשר. לצד הליך עיוני זה, השנה האחרונה תעניק לסטודנט את הידע החדשני ביותר בנושאי עיסוקו. אחד משיאי השנה יהיה כאמור פרוייקט הגמר האישי וישמש כעבודת גמר ללימודיו מצד אחד והכנה לקראת כניסתו לשוק העבודה מאידך.

הערה: חישוב השעות הנלמדות במסגרת האוניברסיטה הפתוחה, הוא חישוב המיוחד לאוניברסיטה. למידע נוסף אפשר לפנות לידיעון של האוניברסיטה הפתוחה.

עדכון אחרון: 8/1/2017 4:25:00 PM
מספר מדרגים:2 דירוג ממוצע:5
דירוג: