אדריכלות ועיצוב פנים במאה העשרים ואחת

Design Is Avni Is Design

מלאו פרטים ונחזור בהקדם
לכל שאלה חייגו:
03-6817080

אדריכלות ועיצוב פנים

ככל שאנו נעים לתוך שנות האלפיים, כך גם עולם העיצוב והאדריכלות מתקדם ומשתנה, ועם הזמן כך גם גודל הצורך במקצוענים בתחום. כיום, מקובל הרבה יותר להיעזר באדריכל מיומן ואף לשכור את שירותיו של מעצב פנים לצורך עיצוב החלל, בין אם מדובר בדירת מגורים, בתים פרטיים, ואף עיצוב משרדים.

כמו הדרישה לאותם בעלי מקצוע העוסקים בתחום האדריכלות ועיצוב הפנים, פועל יוצא של כך הוא שהצורך בלימודי עיצוב פנים ולימודי אדריכלות בצורה מקצועית, וכך מקצועות לימוד אלה צמחו להם ונהיו פופולריים ומבוקשים.

מה בעצם מלמדים אותנו בלימודי עיצוב פנים?

ובכן, במרבית מוסדות הלימוד לעיצוב פנים ואדריכלות, ישנה העמקה רבה בתוכן החלל הבנוי, ובפרט במשתנים השונים שלו ובכברת הדרך שעבר עיצוב הפנים עם השנים. כיום, עיקר ההתעסקות היא סביב היצירה של חלל תוך הבנה של דפוסי אומנות שונים בשילוב עם אלמנטים דיגיטליים.  

ישנה התעסקות רבה סביב צורות גיאומטריות, סידור קלאסי, וקווים מקובלים בעיצוב פנים. במהלך הלימודים, הסטודנטים עובדים רבות באמצעות מחשב לצורך יצירה וחישוב, ועד להקמת מבנים וחללים שלמים. במהלך לימודי עיצוב נלמדים דברים רבים נוספים, כמו הכרה בצרכי הדיירים, הסביבה וכן הלאה.

עוד לא התחלתי ללמוד, אשמח לקבל כמה טיפים קודם...

ובכן, כיום יש להבין כי עיצוב חלל פנימי קורה ברוב המקרים באמצעות גבס. עבודות גבס הינם נפוצות מאוד בכל הקשור לעיצוב פנים, והחליפו למעשה את יציקות הבטון הקונסרבטיביות.

ובכלל, כאשר יש בידינו חומר כה גמיש, אנו יכולים ליצור כמעט כל דבר שנרצה בו. מכאן, שעל האדריכל להבין את רזי המקצוע והטכנולוגיה עד תם, וזאת בניגוד לימים עברו. על בעל המקצוע להיות בעל כישורים מולטי-דיציפלינריים, עליו להכיר ולהשתמש בטכנולוגיות המתקדמות ביותר, וכן להעמיק בנושאי רוחב כמו מתמטיקה, פיזיקה, ועוד.  

כאמור, על מנת לעצב את החלל שלכם בצורה נוחה, השתמשו באלמנטים שונים של גבס. לדוגמה, על מנת לתת לשטח הסלון עומק וקווים נוספים בקלות, תוכלו לבצע עיצובים שונים בגבס כמו: נישת גבס לטלוויזיה, ולשלב בה גופי תאורה בצורה חכמה. תוכלו להקים מזנון גבס תחתיה, וכן לבנות "חצאיות" בתקרה. כל הקווים המובלטים הללו שראיתם בעברכם, המסגרות והצורות, כולם נעשו באמצעות גבס.

לסיכום, ללכת על זה או לא?

כמובן. אם החוש העיצובי בוער בך, ואתה מעוניין להשתלב במגרשם של "הגדולים", אין ספק כי זה המקום עבורך. הן בתחום האדריכלות והן בעיצוב פנים, ישנה הקבלה והגשמה של עבודת שטח סיזיפית, ביחד עם עבודה משרדית והעמקה בטכנולוגיה.

אתם מפעילים את הכל – הראש, הרגליים, הידיים, והשימוש בחושים שלכם מתחדד מפרויקט לפרויקט. אין זה מקצוע קל, אולם מרבית האנשים העוסקים בתחום יספרו לכם כי זו האהבה שלהם, גם אם היא לא הייתה ממבט ראשון. בהצלחה לכולם באשר תפנו!

מתעניינים בלימודים או רוצים לדעת עלינו עוד? 

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!

loading