התוכנית ללימודי אוצרות וחשיבה ביקורתית

Design Is Avni Is Design

מלאו פרטים ונחזור בהקדם
לכל שאלה חייגו:
03-6817080

התוכנית ללימודי אוצרות וחשיבה ביקורתית

ראש התוכנית: הדס מאור

התכנית ללימודי אוצרות וחשיבה ביקורתית הנה תכנית בינלאומית, רב תחומית, המשלבת בין לימודים תיאורטיים והתנסות מעשית ומתמקדת בהיבטים שונים של אוצרות וחשיבה ביקורתית בשדה האמנות העכשווית. במהלך הלימודים יושם דגש מיוחד על הממד הבינלאומי, דגש אשר יבוא לידי ביטוי הן בתכני הקורסים והן ברשימת המרצים.ות והאורחים.ות.

 

התכנית מציעה חשיפה ליריעה רחבה של מושגים ושל תיאוריות ביקורתיות, של מקרי מבחן של תערוכות, של גישות אוצרותיות ושל פרקטיקות עבודה אלטרנטיביות בשדות פעולה שונים בהם שדה האמנות, האדריכלות, התיאטרון, המחול ועוד. במסגרת הלימודים ירכשו הסטודנטים.ות כלים תיאורטיים ויתנסו במימוש כלים אלו באופן מעשי, באמצעות כתיבת טקסטים, אוצרות פרויקטים ויצירת פלטפורמות חדשות לשיתופי פעולה אפשריים. בתוך כך יתמודדו הסטודנטים.ות עם מטלות כתיבה ותצוגה, עם תהליכי קבלת החלטות, עם גיבוש תמאטי וקונספטואלי של פרויקט אישי, עם הגדרת מסגרת תקציב לפרויקט ועם כל הקשור בהפקה והוצאה מן הכח אל הפועל של פרויקט. במקביל, כוללת התכנית שורה ארוכה של מפגשים עם אוצרים.ות, כותבים.ות ואמנים.ות מובילים.ות, מקומיים ובינלאומיים, משדות פעולה שונים.

 

התכנית כוללת יום לימודים מרוכז אחת לשבוע, ובו שלוש הרצאות בנות שעה וחצי כל אחת, למשך שלושה סמסטרים (252 שעות הוראה אקדמיות סה"כ). במסגרת הלימודים יחשפו הסטודנטים.ות באופן שוטף לשורה של מרצים.ות מובילים.ות, מן הארץ ומחו"ל. בנוסף, יתקיים אחת לחודש סיור מודרך בתערוכה, ועם סיום שלושת הסמסטרים יתקיים מרתון מרוכז של שלושה עד חמישה ימים עם מרצה אורח.ת מחו"ל.

 

עם סיום הלימודים יוכלו הסטודנטים להיכנס לתקופת התמחות במוסדות תצוגה שונים ברחבי הארץ. שני סטודנטים.ות מצטיינים.ות יוכלו להיכנס להתמחות בת שלושה עד שישה חודשים במוזיאון תל אביב לאמנות.

 

התוכנית מיועדת לאוצרים.ות, כותבים.ות, מבקרים.ות, אמנים.ות, מעצבים.ות, מנהלי.ות מוסדות תרבות, חוקרים.ות ואקדמאים.ות המבקשים להעשיר את הידע התיאורטי ואת החשיפה המעשית לנעשה בתחום האמנות העכשווית בארץ ובעולם.

 

הלימודים יתקיימו במכון אבני, רחוב אילת 6, תל אביב

בימי שלישי בין השעות 14:00 – 19:00

חלק מן ההרצאות יתקיימו באנגלית

 

תנאי קבלה

תואר ראשון או שווה ערך, אנגלית שוטפת (קריאה וכתיבה), הצהרת כוונות (עד 400 מילה) ביחס לפנייה לתוכנית, ראיון אישי

 

צוות התכנית

יו"ר מכון אבני                קנדידה גרטלר

מנכ"לית אבני                נילי למדן

ראש התכנית                 הדס מאור

יועץ אקדמי                    פרופ' אנדרו רנטון, גולדסמית'ס קולג', אנגליה

רכזת התכנית                יעל פרבר

           

מתעניינים בלימודים או רוצים לדעת עלינו עוד? 

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!

loading