שמונים שנות עשייה

מכון אבני נוסד בשנת 1936 תחת השם "הסטודיה" כבית ספר לציור ופיסול, ביוזמתם של האמנים אהרון אבני, יחזקאל שטרייכמן, משה שטרנשוס ואחרים.

מתעניינים בלימודים או רוצים לדעת עלינו עוד? 

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!

loading

Design Is Avni Is Design

מלאו פרטים ונחזור בהקדם
לכל שאלה חייגו:
03-6817080

ייסוד המכון והשנים הראשונות

מכון אבני נוסד בשנת 1936 תחת השם "הסטודיה" כבית ספר לציור ופיסול, ביוזמתם של האמנים אהרון אבני, יחזקאל שטרייכמן, משה שטרנשוס ואחרים. בית הספר מוקם, בתחילה, ברחוב רש"י בתל אביב. עם גידול מספר התלמידים עבר בית הספר למעונות עובדים ובהמשך לחללים שונים אחרים בתל אביב. בשנת 1951, לאחר פטירתו של אבני, שונה שם בית הספר ונקרא על שמו. 

           

 

התמסדות

בין השנים 1951 - 1965 ניהל את המכון הצייר משה מוקדי ולאחריו עד לשנת 1982 הצייר יעקב וכסלר. עד לשנה זו ולאחר שנדד מכתובת לכתובת שכן המכון ברחוב הירקון פינת אלנבי. בשנת 1982 עבר המכון ביוזמה משותפת עם עיריית תל-אביב ומשרד הרווחה למבנה בשכונת התקווה במטרה להשתלב עם פרויקט שיקום השכונות. באותה שנה מונה למנהלו האדריכל אבי גלוזמן.

  

 

התרחבות ומעבר ליפו

בשנת 1988 חלו שינויים במכון. מכון אבני עבר לשכון ברחוב אילת במתחם נוגה שבגבול תל-אביב- יפו. במרוצת השנים רכש ושיפץ המכון שמונה מבנים נוספים כולל הגלריה החדשה ובכך השלים את פריסתו באזור מתחם זה, אזור הסוהו של תל-אביב, שהוא אחד המקומות המעניינים באזור גוש-דן. המכון ממוקם סמוך למגדל השעון של יפו, הטיילת החדשה של תל-אביב, השכונה האמריקאית, מתחם התחנה, חצרות יפו, תיאטרון גשר וריכוז עצום של דלריות, אולפני אמנים, בתי אופנה, גלריות ובתי מלאכה מקצועיים אשר הסטודנטים יכולים להיעזר בהם. 

        

תכניות אקדמיות ומקצועיות

מאז מונתה הנהלה חדשה בשנת 1988, החל המכון לעבור מהפיכה באופן ניהולו, מהפיכה אשר כללה שינוי ארגוני, התבססות פיסית (רכישת מבנים, בניינים וסדנאות), בניית סגל הוראה מוביל, פיתוח תוכניות לימוד והוראה מיוחדות, כל זאת כתשתית לבניית מסלול לימודים אקדמי. תכניות הלימוד הן בשיתוף פעולה עם האוניברסיטה הפתוחה ועם מה"ט. החל משנת 1995 נמנים במכון אבני, מידי שנה, כ-600 סטודנטים הלומדים במחלקות השונות הכוללות את כל מקצועות האמנות והעיצוב. בשנים אלה הגדיל המכון גם את סגל מוריו וכלל גם מורים צעירים מן המובילים והחשובים בארץ.

בשנת 1994 פתח מכון אבני מרכז חדש ללימודי פיסול המשתרע על שטח של כ-300 מ"ר ומהווה את המרכז הגדול והמשוכלל ללימודי פיסול בגוש דן. המרחב מעוצב לפי עיקרון של חלל גדול המהווה את אולם העבודה המרכזי ומסביבו גלריות קטנות.

 

      

 

2017 - אופקים חדשים

החל משנת 2017 מונתה אסיפה כללית וועד מנהל חדש המצעידים את המכון לאתגרים עתידיים. המאה ה- 21 מביאה עימה שינויים בתחום הלימוד וההתמחות. לאור המשבר המתמשך בלימודים אקדמיים בעולם ובארץ, המכון ביצע שינויים והתאמות בתכניות הלימוד כדי להתאימן לתחומי התעסוקה ולטכנולוגיות חדישות. כיום נלמדות במכון תכניות אקדמיות בתקשרות חזותית ואינטראקטבית (בדגש על העידן הדיגיטאלי), עיצוב פנים (בדגש על התאמה לדרישות שוק הנדלן המתפתח), עיצוב תעשייתי MAKERS - LAB, עיצוב אופנה, ומחלקה ללימודי אמנות ואוצרות. לתכניות אלה ניתן לקבל תואר אקדמי ב.א. של האו"פ במדעי הרוח.  

בצד התכניות האקדמיות ממשיך המכון במסורת רבת שנים בקורסים והכשרות באמנות קלאסית, והכשרות מקצועיות לתחום הקולנוע והעיצוב הרישתי. 

            

מקום מרכזי בעולם האמנות הישראלי

במשך כל אותן שנים רבות קיים המכון פעילות אמנותית ענפה ומיוחדת, ששימרה את חזונם של מייסדיו. בשעריו עברו אמניה החשובים של ישראל, הן כסטודנטים (כמו משה גרשוני, ציונה שמשי, עופר ללוש ובוקי שוורץ) והן כמורים. בין השמות הבולטים של האמנים השונים שלימדו או שמלמדים כיום במכון אפשר לציין את יעקוב דורצ'ין, אבנר כץ, אורי ליפשיץ, אביגדור סטימצקי,משה פרופס, יחזקאל שטרייכמן, משה שטרנשוס, יגאל תומרקין, פנחס כהן-גן, יעקב מישורי, דרורה דומיני, פנחס עשת, ועוד רבים אחרים.

מכון אבני שמר במשך כל שנות קיומו על המשכיות, אשר כללה הכנסת בוגריו לסגל מורי המכון ויצרה המשכיות באופן ובדרך הוראת האמנות. ניתן לומר כי במרוצת השנים כמעט כל צייר ישראלי למד או לימד בו.

מידי שנה עורכים הסטודנטים של המכון 'תערוכות נושא' במקומות ציבוריים בנושאים בעלי קונצנזוס חברתי כגון: יום האישה הבינלאומי, יום מודעות לאיידס, יום הגאווה הבינלאומי, תערוכות בשיתוף עם ארגונים בינלאומיים כגון: וראייטי העולמי וכן תערוכות העוסקות בנושאים אקטואליים חברתיים ופוליטיים.
      
   

אתם מוזמנים להתקשר עוד היום לייעוץ והרשמה ללימודים.

טל: 03-6817080    מייל: info@avni.org.il

מספר מדרגים:2 דירוג ממוצע:5
דירוג: