הקשר בין לימודי הנדסה אזרחית ללימודי אדריכלות ועיצוב פנים

Design Is Avni Is Design

מלאו פרטים ונחזור בהקדם
לכל שאלה חייגו:
03-6817080

הקשר בין לימודי הנדסה אזרחית ללימודי אדריכלות ועיצוב פנים

תחום ההנדסה האזרחית עוסק בתכנון, הקמה ותפעול מבנים לצרכים פרטיים ולצרכי הציבור והתעשייה על כל רבדיה. במסלול ללימודי הנדסאי בניין עוסקים בתכנון ובהקמת מבנים ומערכות של תשתיות שונות בקנה מידה מוניציפלי או ארצי, בוגרי מסלול הלימודים זוכים לביקוש רב בתחום, יש שפע אפשרויות תעסוקה בחברות ובפרויקטים בענפי הבנייה, התשתיות והפיתוח. כדאי לדעת כי יש קשר ישיר בין לימודי הנדסה אזרחית לבין לימודי אדריכלות ועיצוב פנים, ניתן לשלב בין השניים באמצעות רישום למסלול לימודים מקוצר לאחר השלמת התואר הראשון של הנדסאי בניין על מנת להציע פתרונות מתקדמים וליהנות מקריירה משגשגת בתחום המשולב.

מה הקשר בין שני תחומי הלימוד?

במסלול לימודי אדריכלות ועיצוב פנים רוכשים ידע נרחב ומקיף בתחומי הנדסת בניין לצד שימוש בטכנולוגיות החדשות ביותר ולצד פיתוח היצירתיות וביטוי אמנותי הבאים לידי ביטוי בתחומי האדריכלות ועיצוב הפנים. כדי לעסוק במקצועיות ולספק מענה מקצועי ומתקדם בתחום האדריכלות ועיצוב הפנים על התלמיד לרכוש ידע הנדסי רב, תוך התמקדות במקצועות הבנייה כגון לימודי מבנים, לרבות קונסטרוקציות וסטטיקה, תורת הבנייה, חומרי בניין, ובעיקר חומרי בנייה ירוקה, תחום ההולך ומתפתח וצובר תאוצה בעקבות המודעות לחשיבותו וליתרונותיו הן בבנייה והן בעיצוב פנים.

אדריכל מתכנן מבנים ומתמחה לעתים גם בתכנון עירוני, באדריכלות נוף ובעיצוב פנים, המסלול המשולב מקנה את כל הידע הנדרש כדי לעסוק בתחומי ענף הבנייה ולהשתלב בתפקידי ניהול, תכנון וביצוע פרויקטים גדולים בתחום הבנייה, הם לצרכי הפרט והן לצרכי המגזר העסקי והמוסדי.

חשוב להדגיש כי גם אדריכל ומעצב פנים חייב להיות בעל אוריינטציה טכנולוגית על מנת לתכנן ולעצב מבנים עד לגובה של 4 קומות, וכדי להתמחות בתכנון אדריכלי ובעיצוב פנים של דירות למגורים, מבני תעשייה, מבנים ציבוריים, מבנים מסחריים, גינות וכיוצא בזה. באמצעות מסלולי המשלב לימודי הנדסה אזרחית ולימודי אדריכלות ועיצוב פנים ניתן להעמיק את הידע ולעסוק בפרויקטים מורכבים ומאתגרים יותר, יש לזכור כי במסלול הנדסאי בניין רוכשים ידע חשוב במדעים בסיסיים ובקשת רחבה של נושאים כמו הנדסת חומרים, מכניקה, גיאו מכניקה, כימיה, ניתוח מערכות, חומרי בניה ועוד.

הכשרת בוגרים לענף הבנייה המשפיע על כלל האוכלוסייה

מהנדס אזרחי עוסק בתכנון וביצוע מבנים ומערכות לצרכים שונים, וכן בפיתוח אזרחי סביבתי. מאחר וקיים קשר הדוק בין התחום הנדסה אזרחית לבין תחומי האדריכלות ועיצוב הפנים, מומלץ לכל מי שמעוניין לעסוק בתחום מלהיב זה לבחור במסלול המשלב בין שני הנושאים, כך ניתן להגיע לעמדות בכירות יותר ולנהל פרויקטים מאתגרים במומחיות תוך שילוב ידע ויצירתיות הבאים לידי ביטוי בעבודה היומיומית.

לכן, מומלץ לבחור בקפידה היכן ללמוד הנדסה אזרחית, וכדאי לוודא מראש כי קיים מסלול מקוצר המאפשר לבוגרי תואר הנדסאי בניין ללמוד גם אדריכלות ועיצוב פנים. כך ניתן להשתלב בעבודה מרתקת ומאתגרת וליהנות מקריירה משגשגת.

      

מתעניינים בלימודים או רוצים לדעת עלינו עוד? 

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!

loading