ייעוץ והכנה לראיונות

דואגים לקריירה שלך

מתעניינים בלימודים או רוצים לדעת עלינו עוד? 

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!

loading

Design Is Avni Is Design

מלאו פרטים ונחזור בהקדם
לכל שאלה חייגו:
03-6817080

 

מה מחפש המראיין? סודות מהצד השני של המתרס.
אתה מגיע לראיון ראשון במקום העבודה הפוטנציאלי. אתה רוצה למצוא חן בעיני המראיין ולהעביר לו מסר שאתה מסוגל לתרום לארגון. כדי לעשות זאת עליך לעשות לעצמך הכנה לראיון - נסה להיכנס לראש של המעסיק. לו היית אתה המעסיק מה היית רוצה למצוא במרואיין? על מה היית שם דגש? על איזה עניינים היית מוכן להתפשר ומהם נושאים של ייהרג ובל יעבור ?

לאחר הכנה כזאת תדע כיצד להציג את עצמך בצורה שתתאים לראש של המעסיק. לא מדובר פה בהצגה או בהעמדת פנים אלא בהבלטת צדדיך החיוביים ובהדגשת הדברים שהמעסיק מחפש, לדעתך.

כמובן שיש דברים שרובם המכריע של המראיינים מתרשמים מהם - בטחון עצמי, דיבור שוטף ומובן, כיצד אתה עובר מנושא לנושא, וההתרשמות הכללית שאתה עושה. רב המראיינים ישמחו לשמוע הפגנת עניין אמיתי במשרה בפרט ובארגון בכלל (שאלות על השכר או על שעות העבודה לא נחשבות התעניינות במשרה!). רובם גם יתרשמו לטובה אם תספרו על עצמכם ועל ניסיונכם המקצועי בגאווה ובהנאה.

זכור - כמו כל בן-אדם, גם המראיין נוטה להשתעמם כעבור זמן מה ולכן השתדל להיות קשוב להבעותיו ולתנועותיו - אם נראה כי המראיין מאבד ריכוז או סבלנות עבור נושא או סיים את הנושא הנוכחי והמתן שהמראיין ימשיך בשיחה.

מבחינת שפת גוף הטיפ הכי טוב לזכור הוא תהי עצמך. אל תגזים בשום דבר: דבר בקול חזק וברור אך אל תצעק ואל תדבר באגרסיביות.

השתמש בידיים אך במתינות.

הבט ישירות אל המראיין אך אל תבהה או תביך במבטים. בכל אופן, כדאי לזכור ששיחה נעימה מכריעה מאוד, לפעמים יותר מניסיון.

נסה למצוא נושאי שיחה זורמים והימנע לחלוטין מנושאים מעוררי מחלוקת, כגון פוליטיקה ואקטואליה. נושאים שבדרך כלל מצליחים ליצור אויר טובה הם מחמאות למשרד, מחמאות לחברה, ונושאים כלליים כגון תחביבים ומזג האוויר.

לסיום תמיד כדאי להיפרד בחיוך ובמשפט נחמד כגון אשמח לשמוע ממך בקרוב.
 

בהצלחה

מספר מדרגים:2 דירוג ממוצע:5
דירוג: