לימודי עיצוב – הדרך הקלה להשתלב בתחום

Design Is Avni Is Design

מלאו פרטים ונחזור בהקדם
לכל שאלה חייגו:
03-6817080

אחד התחומים הפופולאריים ביותר בעשרים השנה האחרונות בתחום הלימודים, הוא תחום של עיצוב פנים. החל משנות התשעים, עת שנפתחו מכללות פרטיות, החלו להיפתח גם שורה של פקולטות וחוגים לעיצוב פנים, תחת שם זה או שמות מקבילים, אשר מטרתם להכשיר דורות של מעצבים חדשים.

לימודי עיצוב פנים זוכים להצלחה, בזכות מספר גורמים, ראשית, כיום להבדיל מבעבר, הוא זוכה לתהודה גדולה מאוד בציבוריות הישראלית. במהלך השנים, בזכות הטלוויזיה המסחרית וכן העיתונות הכתובה (ובהמשך אתרי אינטרנט שונים), אנחנו יכולים לראות חשיפה לעולם של עיצוב פנים מזוויות שונות. הן עיצוב של בתים פרטיים, מבני ציבור, מוסדות, בתי עסק, מרפאות ועוד.

שנית, אנחנו יכולים לראות כיצד התחום של עיצוב פנים, כבר במסגרת הלימודים, מתחלק לתתי תחומים, וכך מי שרוצה להתמחות בתחום של עיצוב מטבחים או עיצוב חדרי שינה, יכול לעשות זאת. בעבר התחום נע סביב עיצוב ברמה כוללת מבלי לאפשר לרדת לפרטים של תחומים שונים.

שלוש, הלימודים היום הרבה יותר מקצועיים מבעבר, הן בזכות מרצים מנוסים ברמת התיאוריה והפרקטיקה והן בזכות תוכנות עיצוב שונות, איתן משתמשים התלמידים בזמן הלימודים ומכשירים אותם לעבודה מעשית.

ארבע, רמת החיים בישראל עלתה החל משנות השמונים, ובעקבות העלייה במודעות לעיצוב פנים, אנחנו יכולים לראות דרישה הולכת וגוברת למעצבי פנים. זה כמובן מוביל לכך שהשכר שלהם עלה במהלך השנים. מרבית האנשים שקונים בית ישן או חדש, שוכרים את שירותיה של מעצבת פנים שתתכנן ותעצב לכם. ככל שהדרישות למעצבים עולה, כך עולה הציפייה שהם יהיו אנשי מקצוע בעלי הכשרה מתאימה בתחום.

לימודי עיצוב – האם זה באמת הכרחי ?

יש לא מעט אנשים אשר תוהים, האם לימודי עיצוב הם באמת הכרחיים בשביל להיות מעצב פנים. הרי עיצוב זה עניין של טעם, ויש הסבורים שאפשר להיות מעצב אם לומדים בקורס פשוט, לא אקדמי, קוראים את המגזינים הנכונים ומכירים מוצרים שונים שיכולים לעצב את המקום.

כמובן שהתמונה היא אחרת לגמרי. בשביל להיות מעצב פנים מקצועי, חייבים ללמוד את התחום. להכיר סגנונות עיצוב שונים, אשר לא בהכרח קשורים רק לעניין של טעם, צריך לדעת לשלב בין תכנון המבנה לעיצוב שלו, להכיר תוכנות עיצוב והדמיה בשביל להפוך את החלום למוחשי, צריך להבין את כל העניין של מידות וזוויות, צריך לדעת כיצד להציג מודלים של עיצוב ללקוחות ועוד. אלה דברים שגם אם משתמשים בתוכנות או כלים שונים, אשר נדרש ידע מקצועי בשביל להביא אותם לכדי ביצוע. לשם כך יש ללמוד במסגרת מקצועית ואת זה אפשר לעשות רק דרך לימודי עיצוב במוסד מוכר.

מה עוד, שבמסגרת הלימודים מתנסים בעבודות עיצוב שונות, לומדים להכיר קולגות חדשים למקצוע וכן זוכים ללמוד מניסיונם של מרצים בכירים שהתנסו בתחום באופנים שונים. 

נוסיף ונמליץ שגם עבור הדרג הניהולי בחברות ועסקים עם נגיעה לתחום העיצוב בהחלט כדאי לשקול לקחת קורס בלימודי העיצוב. הקורסים המשלימים הללו, יחד עם קורסים ייעודיים למנהלים, כגון קורס דירקטורים ייתנו כלים חדשים ואפקטיביים למנהלים לבצע את עבודתם על הצד הטוב ביותר.

 

מתעניינים בלימודים או רוצים לדעת עלינו עוד? 

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!

loading