לימודי עיצוב – משלבים את כל האלמנטים ביחד

Design Is Avni Is Design

מלאו פרטים ונחזור בהקדם
לכל שאלה חייגו:
03-6817080

שילוב אלמנטים בלימודי עיצוב

תכנון של עיצוב פנים למבנה פרטי, הוא תהליך מורכב שכן הוא דורש להסתכל על המבנה בשלמותו, כמבנה אחיד אשר אמור לשרת את הדיירים שגרים בו להם יש מאפיינים מסוימים, וכן הוא אמור להסתכל על כל חדר בנפרד, לבחון את תפקידו וכיצד הוא יוכל לספק את צרכי הדיירים בצורה הטובה ביותר, כשהעיצוב בו יהיה מותאם ומושלם.

בשביל להבין כיצד זה אמור להתבצע, לומדים מעצבים במסגרת לימודי עיצוב, שיטות וטכניקות שונות, דרכן הם מסתכלים על המבנה השלם וכיצד הם מפרקים אותו לחדרים נפרדים בשביל להיות מסוגלים לעצב כל אחד מהם בנפרד. הרי ברור לכל שעיצוב חדר שינה איננו דומה לעיצוב סלון, ואלמנטים כמו קרמיקה לאמבטיה אמורים להיבחר על פי מאפיינים  מסוימים, בעוד אלמנטים כמו קרמיקה למטבח אמורים להיבחר על פי מאפיינים אחרים לגמרי, כאלה יתאימו לעבודת המטבח ולעיצוב שלו.

לימודי עיצוב מלמדים את הסטודנטים שנרשמים אליהם, לא רק כיצד להסתכל על המבנה בצורה מסוימת ועל החדרים באופן נפרד, אלא גם כיצד לבצע התאמה נכונה בין כל החדרים, הרי גם אם עיצוב של חדר אחד אינו יכול להיות דומה לשני, הרי שצריך להיות המשכיות, קשר מסוים בין העיצוב של חלק אחד של הבית לחלק אחר. למשל, כשמעצב מציג תוכנית עיצוב למבנה מסוים, הוא לא יכול להציע שחלק מהבית יהיה בעיצוב מודרני עם הרבה שימושים פונקציונאליים וחומרים כמו מתכת או זכוכית, בעוד שחלק אחר יהיה מעוצב בסגנון כפרי צפוף עם עצים מסוגים מגוונים. הרי זה גם לא ישתלב בצורה מתאימה וגם יצור תחושה מאוד לא נעימה בעין.

כיצד לומדים לעבוד עם אלמנטים שונים בלימודי עיצוב?

מלבד היכולת להסתכל על הבית כשלם ובנפרד, הרי בלימודי עיצוב לומדים לעבוד עם אלמנטים שונים שתורמים לעיצוב הבית. הזכרנו קודם לכן קרמיקה לאמבטיה, מאחר וזה אחד. הגורמים שמשפיעים על העיצוב. אומנם אריחי קרמיקה משפיעים על חדר מסוים, אך השפעתם עצומה שכן זה האלמנט הבולט בחדר זה.

כך גם ישתלב הנושא של צבע לקירות, דלתות פנים, חלונות, קרמיקה במטבח, ריצוף ועוד. חלק מהאלמנטים קשורים לעיצוב של כלל הבית, בעוד אחרים קשורים לעיצוב של חדרים מסוימים. אך מאחר והם המוטיב המרכזי באותו חדר, יש להם השפעה על מה שאנחנו קוראים ההמשכיות שבעיצוב, המיזוג בין עיצוב חדר אחד לשני, ולכן יש להם משמעות רבה.

מכאן שהיכולת לעבוד עם אלמנטים אלו היא חשובה עבור כל מעצב פנים. במסגרת לימודי עיצוב, לומדים להכיר מאפיינים שונים של אותם אלמנטים, כיצד מבדילים ביניהם, איך משלבים אותם אחד עם השני, כיצד בוחרים את האלמנטים השונים ועוד. יכולות אלו והידע שהמעצב צובר במהלך הזמן אודות סוגים ופרמטרים של אותם אלמנטים, יאפשרו לנו להעניק לקהל הלקוחות שלו את מלוא המידע ואפשרות לבצע את הבחירה הנכונה עבורם. 

מתעניינים בלימודים או רוצים לדעת עלינו עוד? 

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!

loading