Total interior Design - TID

תוכנית לימודים אקדמית בינלאומית בעיצוב פנים / תלת שנתי / 3 ימים בשבוע

Design Is Avni Is Design

מלאו פרטים ונחזור בהקדם
לכל שאלה חייגו:
03-6817080

על תכנית הלימודים האקדמית בעיצוב פנים

מסלול תלת שנתי מקצועי עם ב.א. במדעי הרוח של האוניברסיטה הפתוחה*

6 סמסטרים, 3 שנים, 132 נק"ז של מכון אבני + 90 נק"ז של האו"פ.

רציונל התוכנית

התכנית האקדמית התלת שנתית בלימודי עיצוב פנים של מכון אבני מותאמת להתפתחויות ולשינויים העדכניים בעולם בתח

ום הבניה והנדל"ן ולדרישות השוק ממעצבי הפנים. זאת במטרה להבטיח לבוגרים תעסוקה מלאה בעתיד.

 • נדבך אחד הוא צבירת ניסיון מעשי בעיצוב בתים פרטיים ומרחבים ציבוריים ועיצוב לפרויקטים מסחריים מורכבים עבור מותגים וקונצרנים בינלאומיים.
 • הנדבך השני הוא הכשרה לפי שיטת למידה מונחית פרויקטים (PBL) בגישת TID. הגישה החדשנית מתרגלת תכנון ייחודי אשר יוצר שפה משותפת בין אובייקט-חלל-סביבה. בכל תכנון, נייצר בפועל שרטוטים, הדמיות, אובייקטים פיזיים מיוחדים כגון ריהוט ותאורה ונשלב טכנולוגיות המתאימות לחלל.   
 • הנדבך השלישי הוא האפיון של הערך היזמי בכל פרויקט עיצובי הכולל היבטים שיווקיים, עסקיים וניהוליים.

עיקרי התכנית:

 • הקניית יכולת תכנון ורסטילית לכל מטרה: מדירת מגורים ועד שטחים מסחריים, מרחבי עבודה ומקומות ציבוריים. התאמת מאפייני סגנון ושפה תרבותית לחללים פרטיים וציבוריים (Home Styling). ​​
 • Franchise design - תכנון עיצוב בהתאמה למותג קיים: רשתות מסחר, שירותים, פנאי ותיירות, חברות ציבוריות, יצרני מותגים, גופים פיננסיים וכדומה.
 • Flip – השבחת נכסים ושינויי ייעוד בנדל"ן עבור משקיעים.
 • הכשרה מקצועית לפי סטנדרט בינלאומי מבטיחה לבוגרים השתלבות מהירה בפרויקטים בינלאומיים.
 • השכלה אקדמית רחבה ותואר BA המאפשרים להמשיך לימודי תארים מתקדמים בארץ ובחו"ל ופותחים שער כניסה לתפקידי ניהול.

מטרות התוכנית:

 1. בוגרי המחלקה ידעו לעצב באופן מקצועי חלל מנקודת מבט רב תחומית תוך הבנת הקשר בין האדם לסביבתו. במסגרת כך, יצברו ידע לעיצוב חללים פרטיים וציבוריים באפקטיביות מכסימלית לפי הקשר קונקרטי, צורך ואפיון של הלקוח. הבוגרים ידעו לתכנן ולעצב את האלמנטים בתוך החלל בשפה עיצובית ייחודית שלהם ושל הלקוח.
 2. בוגר המחלקה יילמדו לבצע חיבור מעשי ואפקטיבי בין הדרישות החדשות של שוק הנדל"ן והבניה לבין סגנונות עיצוב חדשניים. החל מקונצפט כללי ורחב ועד לאחרון הפרטים במרחב, זאת תוך שילוב טכנולוגיות, חומרים ופיתוחים חדישים. בתכנית יש שימת דגש על גישה מעשית (לא רק תיאורטית), לימוד ותרגול כלים מגוונים לפיתוח חשיבה אסטרטגית בהובלת תהליך, מפיתוח חזון עד מעבר לתכנון וביצוע.
 3. בוגרי המחלקה ידעו לתת מענה מקצועי לדרישות שוק המשקיעים הבינלאומי בתחום הנדל"ן. הלימודים מוכוונים בתפיסה עסקית ושמים דגש על פתרונות המאפיינים היום את שוק הבניה בעולם:
  1. FLIP  ״פליפ״ – שמשמעותו הכנסת תוכן חדש למרחב בזמן קצר ובהשקעה נמוכה. מדובר בשינוי ייעוד לצורך השקעה בה נדרש תכנון חכם וחסכוני במטרה להוסיף את הערך הגבוה ביותר להשקעה.
  2.  פרנצ'ייז דיזיין״ Franchise design  –  שעיקרה הטמעה ואדפטציה של עקרונות המותג בחלל חדש לעסקים מתרחבים. הבנת הכללים האלו בזירה הבין לאומית מאפשרת למעצב ללוות את הלקוח והמשקיע בעסקאות בארץ ובחו״ל.

למידה מונחית פרויקטים (PBL - Project Based Learning)

הלימודים מתקיימים בשיטה מונחית פרויקטים (PBL- Project Based Learning), המובילה היום בהוראת עיצוב בבתי ספר באירופה. השיטה מבוססת על ביצוע מעשי מובנה של פרויקטים שלמים במהלך הלימודים. בדרך זו מוקנים לסטודנטים ידע, יכולת פתרון בעיות, ניסיון וכלים חשובים לפיתוח למידה אישית, כמו גם יכולות שיתוף פעולה והנעה עצמית. 

למידה 'מונחית פתרון בעיות'  היא סגנון של למידה פעילה בקבוצות קטנות בשיטת סטודיו כשהמנחה מסייע, מכווין ומפקח על התהליך. בניגוד לשיטות הוראה מיושנות המבוססות על הרצאות ליניאריות ללא קשר וזיקה בין הקורסים השונים, הרי ש'שיטת הפרויקטים'  מארגנת תהליך חקר סביב פרויקט/תוצר המניע את פעילויות הסטודנטים תוך זיקה של החומר הנלמד ותיאום בין הקורסים השונים.

התוצאה היא פרויקט להצגה –  פרזנטציה שהסטודנט נדרש להסביר אותו, להגן עליו, לקבל ביקורת ויחד עם המרצים לבצע רפלקציה על תהליך הלמידה.

לאורך הלימודים יתרגלו הסטודנטים תכנון פרויקטים ופרזנטציות ברמות קושי ומורכבות המותאמים לידע וליכולת הנצברים. החל מפיתוח קונצפט ראשוני ורישום בסיסי, ועד בניית מודלים והדמיות של מרחבים גדולים רב תחומיים בהם יציגו יכולת ראיה רחבה משולבת בתכנון ועיצוב עד הפרט הקטן ביותר.

 

תכנית הלימודים*

חלק מעשי

שנה א'  

שנה א'

שנה ב'

שנה ב'

שנה ג'

שנה ג'

סמסטר א 

סמסטר ב

סמסטר א

סמסטר ב

סמסטר א

סמסטר ב

סטודיו 1 –

חלל אישי

סטודיו 2 –

דירה פרטית flip

סטודיו 3 –

קפה/חנות

סטודיו 4 –

בית פרטי kit

סטודיו 5 –

ציבורי מורכב

סטודיו 6 –

ציבורי מורכב

עיצוב גרפי –

פוטושופ

ואילוסטרטור

עיצוב גרפי –

פוטושופ

ואילוסטרטור

טכנולוגיות עץ/

מתכת סדנה

טכנולוגיות

בית חכם/

אדריכלות נוף

סביבת עבודה

-breakout space

עיצוב תערוכות –

Pop up design

סדנה בסיסי

הום סטיילינג/

פאנג שוואי- צבע

תאורה

מטבחים

עיצוב ריהוט בוטיק/

סידרתי

פיקוח תהליכי בניה /

ניהול פרוייקט

רישום/

שרטוט אדריכלי

אוטוקאד

סקאצ׳אפ

Revit

blender

blender

חומרים 1

חומרים 2 תהליכי השיפוץ ותורת הבניה

מבנה הרהיט אובייקט

מסמכי בניה ותוכניות עבודה

כתיבה יצירתית/

עקרונות הפרזנטציה

שיווק עצמי, סימולציה/   ליווי אישי

 

שנה א - סמסטר א

הבעה ותפיסת מרחב

סטודיו 1 :חלל קונספטואלי

נושאי הלימוד: פיתוח שפה, קונספט, הכרת יסודות העיצוב ועבודת המעצב. הקניית כלים בסיסיים בשרטוט ורישום ידני. בעזרת התרגילים ילמדו הסטודנטים להביע ולפתח רעיון דרך תהליך עבודה על פי עקרונות ומושגים בעיצוב ותפיסת חלל ומרחב, יכולת להעביר רעיון מדו-מימד לתלת-מימד תוך כדי שהם מביעים את עולמם האישי המתפתח בתהליך.

כלים גרפיים – תוכנות מחשב פוטושופ ואילוסטרייטור.

 

שנה א - סמסטר ב

הגדרה וסגנונות

סטודיו 2: חלל פרטי

בסמסטר זה נעסוק בחלל דירה בו הסטודנטים יתמודדו עם השלב הראשון בתהליך עבודת המעצב - הגדרת פרוגרמה וקונספט. נרחיב את היכולות ביצירת תוכניות ושרטוטים, ונעמיק את הידע בבחירת חומרים וקונסטרוקציה. תוך כדי יצירת תוכנית לשיפוץ דירה, נחקור סגנונות והבנה של תסריט החיים והשימושים בחלל, ויצירת חיבור וחוויה ללקוח ושמירה על רצף רעיוני. כמו כן נלמד מהן גבולות הגזרה של המעצב, תפיסות תכנונים במגורים וסוגי מגורים, בישראל ובעולם, רקע היסטורי, טכנולוגיות וסגנונות בניה. השפעת התרבות על התכנון ותכנון חללים רטובים.

 

שנה ב - סמסטר א

פתרונות עיצוביים: עיצוב אורבאני

סטודיו 3: חלל מסחרי קטן

במהלך הסמסטר נתעמק בפתרונות עיצובים, בפיתוח חוויה ותחושות. נעבוד על פי ארבעה שלבים בתהליך עבודת המעצב: פרוגרמה ורעיון ראשוני, פיתוח קונספט, בחירת פתרונות עיצוביים ותכנון.

לאחר שלמדנו על קונספט ושפה תכנונית, נלמד לאפיין ולגבש את צרכי הלקוח בבניית פרוגרמה, תוך התעמקות בקונטקסט – התייחסות למבנה הקיים וחיבור לסביבה.

בעזרת התרגילים וההדרכה יפתחו הסטודנטים הבנה בחיבור בין אדם לחלל ולסביבה, שילוב של נגישות והנגשה, יצירת זהות רעיונית ועיצובית, ניהול זמנים ותהליכי עבודה.

 

שנה ב  - סמסטר ב

תכנון, יזמות ובניה ירוקה

סטודיו 4: פרוייקט בית פרטי –kit

תכנון וליווי תהליכי ייצור של בית – prefab בטכנולוגיות בניה ירוקה עם דגש על איכות, יוקרה, אסתטיקה, דיוק הנדסי וליווי הלקוח בזמן הבניה. כיצד לעבד סט תוכניות עבודה, הכנת כתב כמויות, התנהלות מול בעלי מקצוע, ונהלי עבודה ועוד.

 

שנה  ג

ביצוע ניהול ותצוגת יכולות טוטאל דיזיין Total Design

עיצוב הוא תהליך של יצירת סדר וערך לחפצים ומרחב, והיחס שביניהם. מטרתו לספר סיפור ולייצר תחושה. תפקיד המעצב הוא לחבר את כל אלו לפונקציה ושפה ויזואלית. במהלך השנה נעבוד על פרוייקט מסחרי מורכב הלקוח מעולם דינמי של מותגים וקונצרנים. הפרויקט יכלול את כל היכולות שנרכשו במהלך המסלול.

סטודיו 6 + 5:

פרויקט על תוכנית  1000 מ״ר עיצוב למותג בינלאומי

כל התוכניות יכללו 2 קומות חלל מרכזי / אזור תפעול אחורי - משרד/אזורי אחסון/אזורים רטובים/ מטבח/חלל-אובייקט תצוגה/ מערכת ריהוט ותאורה.

במהלך הסמסטר נפתח את הכלים הוויזואליים והטכניים להגשת סט בסגנון ברנד בוק ובסמסטר הבא נתרכז ביצור תוכניות עבודה/מערכות/שילוט-חירום והכוונה/תנאי גישה והנגשה. בנית מפרט חומרים        ו״רשימת קניות״ להרכבת תיק פרויקט לביצוע וניהול הפרויקט.                                                                              

מטרתנו להגיע לסוף השנה כאשר הסטודנט יציג פרויקט מסחרי עמוק, רחב, בעל תוכן, וסגנון לתיק עבודות מקיף, מקורי ועדכני. 

פרוייקטים של בוגרינו לשנת 2018

פרוייקטים של בוגרים לשנת 2017

 

חלק אקדמי   

במשולב עם הלימודים המקצועיים מאפשרת התוכנית התלת-שנתית ללמוד ולהשלים תואר אקדמי במדעי הרוח של האוניברסיטה הפתוחה. היתרון – חלק גדול מהלימודים המקצועיים והעיוניים של מכון אבני מוכר לצורך התואר. במסגרת הלימודים האקדמיים ילמדו הסטודנטים מגוון רחב של תחומים מרחיבי דעת והשכלה במדעי הרוח, עיצוב ואמנות המותאמים להתמחותם כמעצבי פנים. הלימודים כוללים מבואות ולימודי יסוד, קורסי פרוסמינר וסמינרים.

בין הנושאים:

אמנות קלאסית יוון ורומי / אמנות הרנסנס / אמנות בעידן הטכנולוגי / יסודות שפת האומנות החזותית / יסודות העיצוב / עיצוב גראפי / סדנאות לרישום וציור / כתיבה אקדמית / היסטוריה גלובלית / תרבות בת זמננו / יסודות באמנות סרטים / טבע דומם /  / תלת מימד / יסודות הפרסום / מבוא לקולנוע ישראלי / תולדות העיצוב / יסודות בשיווק ותמחור / יזמות עסקית / פוסט מודרניזם / תולדות האמנות הישראלית / המדיום באמנות / היבטים כוללים ביצירות רב-תחומיות / ועוד.  

 

סגל המרצים

בראש המחלקה עומד אלחנן מנדל, מעצב, יוצר, יזם. משנת 2005 ניהל ועיצב מעל 400 פרוייקטים בינלאומיים, עבור חברות ומותגים, ממשלות תחת עיקרון של "פונקציה, איכות והמשכיות". הפרוייקטים האחרונים כוללים את לטביה וברצלונה. נוסף על כך, פעל רבות בישראל לקידום בנייה ירוקה ושימוש בטכנולוגיות וחומרים מתקדמים. הוציא את ספרו הראשון "אבא- Urban Baba

לאתר הבינלאומי של אלחנן מנדל

מרצי המחלקה מגיעים מכל קשת העשיה התכנונית, האדריכלית והעיצובית. מעצבי פנים, מעצבי מוצר, אמנים ובעלי מלאכה טכניים. צוות זה שם לו למטרה ליצור סביבת לימודים חווייתית ותומכת, המעודדת מוטיבציה וסקרנות ומאפשרת לסטודנט לפתח שפה עיצובית אישית ומקורית.

   

 

מדוע כדאי ללמוד אצלנו – 

תכנית איכותית ששמה דגש על עצוב רב תחומי עם התמחות בחומרים המרכיבים את פרטי החלל הפנימי / כיצות קטנות / רק שלושה ימי לימוד בשבוע - אפשרות לשלב עבודה ולימודים  /  מחיר אטרקטיבי  /  קורסים מעשיים במהלך הלימודים בתחומים נדרשים  / עיצוב חללים מסחריים וציבוריים /  תעודת גמר של מוסד יוקרתי ומוכר בארץ ובחו"ל  /  אפשרות לפרוש את הקורסים האקדמיים של או"פ ליותר שנים

פרטים

משך התכנית: 6 סמסטרים, 3 שנים, שלושה ימים בשבוע,

נק"ז: 132 נק"ז של מכון אבני + 90 נק"ז של האוניברסיטה הפתוחה

תואר: תואר ב.א. של האו"פ במדעי הרוח + תעודת בוגר מכון אבני בעיצוב פנים

תחילת לימודים : אוקטובר 2022

*טל"ח, תכנית הלימודים נתונה לשינויים מפעם לפעם על פי שיקולי המחלקה.

 

לייעוץ והרשמה ללימודים.

טל: 03-6817080  שלוחה 1, בימי א-ה 09:00 - 18:00

מייל:  info@avni.org.il

מוזמנים לימור קשר עוד היום לייעוץ והרשמה ללימודים.

 

תכנית תלת שנתית עם תואר אקדמי לעיצוב פנים
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

מתעניינים בלימודים או רוצים לדעת עלינו עוד? 

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!

loading

אודות המחלקה

מאות בוגרינו משולבים בשוק התעסוקה

סגל המרצים לעיצוב פנים

נבחרת מובילה של אדריכלים, מומחים, ומעצבים תביא אתכם לפסגת המקצוענות

פרוייקטים ואירועים

פרוייקטים ושיתופי פעולה, סיורים מקצועיים, כנסים, תערוכות, הרצאות אורח

הכר את בוגרינו

פרוייקטי גמר שהגישו בוגרים

מעצבי פנים בוגרי אבני

בעלי משרדים, מתכננים ומעצבים במשרדים מובילים במשק

על אדריכלות ועיצוב פנים

מאמרים, נקודות מבט חדשניות, ותפישות עולם שונות