לימודי עיצוב פנים + תואר אקדמי BA

תכנית תלת שנתית / 3 ימים בשבוע

מלאו פרטים ונחזור בהקדם
לכל שאלה חייגו:
03-681708003-6817080

לימודי עיצוב פנים + תואר אקדמי BA

אני מזמין אתכם להצטרף לתכנית לימודים חדשנית ובינלאומית בעיצוב פנים.

שמי אלחנן מנדל, אני ראש המחלקה לעיצוב פנים במכון אבני ובנוסף מתכנן, מעצב, יוצר ויזם בפרוייקטים אדריכליים בינלאומייים.  משנת 2005 ניהלתי ועיצבתי למעלה מ- 400 פרוייקטים בינלאומיים עבור חברות, מותגים, גופים ציבוריים וממשלות תחת העיקרון של "פונקציה, איכות והמשכיות". הפרוייקטים האחרונים כוללים את מוסקבה, לטביה וברצלונה.

נוסף על כך, פעלתי רבות בישראל לקידום בנייה ירוקה ושימוש בטכנולוגיות וחומרים מתקדמים. את תפיסת עולמי תוכלו למצוא גם בספרי "אבא- Urban Baba".

תפישת עולמי מעוגנת בצורך להכין את הבוגרים שלנו לגישות ולטכניקות עתידיות. דיסציפלינת הלימודים שלנו מקושרת לכל הפרוייקטים החשובים והחדשניים הנעשים כיום בעולם. 

לאתר הבינלאומי של אלחנן מנדל

 

על תכנית הלימודים האקדמית בעיצוב פנים

מסלול תלת שנתי מקצועי עם ב.א. במדעי הרוח של האוניברסיטה הפתוחה*

6 סמסטרים, 3 שנים, 132 נק"ז של מכון אבני + 78 נק"ז של האו"פ.

המחלקה ללימודי עיצוב פנים במכון אבני מכשירה את בוגריה להשתלבות מקצועית והתפתחות אישית כ'מעצב פנים רב-תחומי'Total Interior Designer  . תכנית הלימודים איכותית ועדכנית ומכסה את כל תחומי הליבה החיוניים להתמחות מקצועית בשדה עיצוב הפנים בארץ ובעולם. בעוד שתכניות לימוד המקובלות עדיין במוסדות רבים, מתרכזות ברמה התיאורטית-תכנונית של עיצוב הפנים, מעמיד המכון מעצבים רב-תחומיים, טוטאל דזיינרז, אשר יודעים לעצב בנוסף לחלל עצמו גם את כל הפרטים המרכיבים אותו כגון, מטבחים, חדרי אמבטיות, ריהוט, תאורה, טקסטיל, פרטי מתכת ועוד. בנוסף, מתמחים הסטודנטים במגוון תכנות ההדמיה המתקדמות ביותר בתחום. המכון גם מעמיד סדנאות מעשיות בהם הסטודנטים לומדים ומתנסים בעיצוב וייצור המוצרים. 

מעצב פנים רב תחומי - TID

אנו גאים במאות בוגרינו המשולבים במשרדי האדריכלות המובילים בישראל. בוגרינו הם מעצבים רב תחומיים - Total Interior Designers אשר יוכלו להפגין בשוק תחרותי, יכולת מקצועית גבוהה ומומחיות בתחום החומרים המרכיבים את חלל הבית.

הבוגרים יוכלו להשתלב במשרדי אדריכלות ועיצוב פנים וגם להתפתח באופן אישי ועצמאי כמעצבי פנים במגוון פרויקטים רב תחומיים: החל מדירות מגורים, וילות ובתים, דרך מרחבים ציבוריים כמו מסעדות, חנויות, ירידים ותערוכות וחללי משרדים.

תואר אקדמי - לצד לימודים מעשיים מקיפים נלמדת חטיבה תיאורטית לתואר BA מלא של האוניברסיטה הפתוחה במדעי הרוח המאפשרת לימודי המשך לתארים מתקדמים בארץ ובעולם. התואר האקדמי נדרש היום כתנאי סף לקבלה במגוון רחב של תפקידי ניהול.

פרוייקטים של בוגרינו לשנת 2018

פרוייקטים של בוגרים לשנת 2017

חלק מקצועי - לימודי ליבה בעיצוב פנים

 • מטרת התכנית - הכשרת מעצבי פנים רב-תחומיים (Total Interior Designers, TID) המסוגלים לעצב חללים פרטיים וציבוריים בקנה מידה של עד 2,000 מ"ר תוך התייחסות למכלול הפרטים המרכיבים אותו. הידע הנצבר בלימודים הממוקדים מאפשרים לסטודנטים להשתלב במגוון תחומי עבודה כגון משרדי אדריכלים ועיצוב פנים, פתיחת משרדים עצמאיים, התמחות והשתלבות בתחומי תאורה, ריהוט ומטבחים.
 • שיטת ההוראה - התכנית בנויה סביב קורסי ליבה מקצועיים אשר בהם נלמדים כלי העבודה הבסיסיים והעיקריים בארגז הכלים של המצב. הלימודים בנויים סביב סטודיו מרכזי מעשי בשיטת הנדבכים. בכל סמסטר הסטודיו מטפל בפרויקט שונה המתפתח ונבנה ברמת ההיקף, הפרטים, ואיכות השילוב ביניהם, תוך יצירת שפה כוללת המתייחסת לכל הפרטים בעיצוב הפנים של החלל הנבחר. שיטת ההוראה מבוססת על לימוד ותרגול מעשי המתנהל בהנחיות אישיות, ובמקביל הנחיה קבוצתית. כמו כן, יינתנו במהלך הסמסטר הרצאות העשרה בתחומים רבים. הסטודנטים ירחיבו ויישמו את הידע הנוסף שהם יצברו בתחומים טכנולוגיים על מנת לשלבו בחללים המתוכננים. שיטה זו מאפשרת לסטודנטים להתנסות ולהתפתח בעשייה ממשית משותפת מעבר לתיאוריה. התוצרים הם תכניות, מודלים והדמיות של הפרויקטים השונים לצד פרטי בניין כגון ריהוט ותאורה. הפרויקטים עוברים שיפוט וביקורת של הסגל והסטודנטים והסטודנט נדרש להגן, לנמק ולבסס את דרך חשיבתו והתכנון אליו הגיע. אנו מאמינים שדרך ההתנסות הזו מפתחת אצל הסטודנטים שלנו יכולת יצירתית ויחד איתה גם יכולת ביקורתית, זאת כדי להגיע לתוצאות איכותיות.

 

שנה א' – ג'וניור – לימודי בסיס של עיצוב פנים רב-תחומי בדגש על מגורים פרטיים

שיטת הלימוד במחלקה לעיצוב פנים רב-תחומי, טוטאל דזיין, מקובלת בבתי ספר מתקדמים באירופה ובארצות הברית. המטרה ללמד את הסטודנטים לבצע פרוייקטים מורכבים כמקובל בשוק המקצועי אליו ישתלבו הסטודנטים בגמר לימודיהם.

השנה הראשונה ללימודים מוקדשת ללימודי כלי העבודה הבסיסיים של מעצבי הפנים. במסגרת שנה זו ילמדו הסטודנטים את יסודות עיצוב פנים תוך התמחות בתכנון ועיצוב של דירות קטנות וגדולות, בתי מגורים פרטיים ולופטים. בתחום ההמחשה וההדמיה ילמדו שרטוט, תוכנת האוטוקד וכן יסודות השפה הגרפית לעיבוד תמונה. בתחום הטכנולוגיות יילמדו מבואות לחומרי עיצוב הפנים, כיצד בונים בסדנת עבודה וכן תחום המטבחים והום-סטיילינג.

 

 

 

 

שנה ב' – סופמור – העמקת הידע בעיצוב פנים בדגש על חלל ציבורי  

המעבר לשנה ב' מפתח את ידיעות הסטודנטים לתחום החשוב של חללים ציבוריים מארחים כדוגמת בתי קפה, חנויות, מקומות עבודה ותכנון ביתנים לתערוכות. במסגרת השנה ירחיבו הסטודנטים את ידיעותיהם בתחומי ההדמיות של סקאצ'אפ ורוויט. בתחומי הטכנולוגיות יחלו הסטודנטים להתמחות בקורסי תאורה, ריהוט ומתכת וידרשו לשלב את הפרויקטים בתכנון של החללים הציבוריים.   

 

 

 

שנה ג' – סיניור – פרויקט גמר והשלמת ההתמחויות הטכנולוגיות והשיווקיות

השנה האחרונה ללימודים מוקדשת לפיתוח יכולות הטוטאל דיזיין על פני חללים גדולים של עד 2,000 מ"ר ויש להם ייעודים משתנים אשר מחולקים בתוכם לייעודים שונים ועם זאת שומרים על שפה עיצובית אחידה כדוגמת "חללי עבודה" של חברת היי טק, טרמינלים של תחבורה יבשתית ואווירית, בתי מלון בניינים רבי קומות משרדיים ושווקים מסחריים. במסגרת השנה יושלמו הידיעות הטכנולוגיות בסוגי טקסטיל וחומרים רכים, פיתוח גופי תאורה, מערכות טכניות במבנים וכן טכנולוגיות מתקדמות. לצד זה, יקבלו הסטודנטים השלמות והרחבות ליצירת תיק עבודות, פרזנטציות ללקוח ולריאיון עבודה וכן כלים לשיווק עצמי ברשתות הדיגיטליות.

 

רשימת נושאית של ליבת הלימוד המקצועי:

 • סטודיו תכנון ועיצוב (פרטי וציבורי)
 • ארגונומיה
 • תורת הצבע
 • חדרים רטובים
 • חומרים ושיטות יישום
 • שרטוט אדריכלי
 • תוכנות תכנון והדמיה: אוטוקאד / סקצ'-אפ / רוויט / פוטושופ /אילוסטרטור
 • תכנון ועיצוב ריהוט בוטיק
 • תכנון ועיצוב תאורה
 • תכנון מטבחים
 • תכנון חדרי אמבטיות
 • סטודיו חומרים- טקסטילים, פלסטיק, עץ ומתכת
 • Workshop- עבודה בסדנת עבודה
 • הומסטיילינג

חלק אקדמי

במשולב עם הלימודים המקצועיים מאפשרת התכנית התלת-שנתית ללמוד ולהשלים תואר אקדמי במדעי הרוח של האוניברסיטה הפתוחה. היתרון – חלק גדול מהלימודים המקצועיים והעיוניים של מכון אבני מוכר לצורך התואר. במסגרת הלימודים האקדמיים ילמד הסטודנט מגוון רחב של תחומים מרחיבי דעת והשכלה במדעי הרוח, עיצוב ואמנות המותאמים להתמחותו כמעצב פנים. הלימודים כוללים מבואות ולימודי יסוד, קורסים, פרה-סמינר וסמינר.

בין הנושאים:

אמנות קלאסית יוון ורומי / אמנות הרנסנס / אמנות בעידן הטכנולוגי / יסודות שפת האומנות החזותית / יסודות העיצוב / עיצוב גראפי / סדנאות לרישום וציור / כתיבה אקדמית / היסטוריה גלובלית / תרבות בת זמננו / יסודות באמנות סרטים / טבע דומם / תוכנת ריינו / תוכנת רוויט / תלת מימד / יסודות הפרסום / מבוא לקולנוע ישראלי / תולדות העיצוב / יסודות בשיווק ותמחור / יזמות עסקית / פוסט מודרניזם / תולדות האמנות הישראלית / המדיום באמנות / היבטים כוללים ביצירות רב-תחומיות / ועוד.  

*טל"ח, תכנית הלימודים נתונה לשינויים מפעם לפעם על פי שיקולי המחלקה.

סגל המרצים

בראש המחלקה עומד אלחנן מנדל, מעצב, יוצר, יזם. משנת 2005 ניהל ועיצב מעל 400 פרוייקטים בינלאומיים, עבור חברות ומותגים, ממשלות תחת עיקרון של "פונקציה, איכות והמשכיות". הפרוייקטים האחרונים כוללים את לטביה וברצלונה. נוסף על כך, פעל רבות בישראל לקידום בנייה ירוקה ושימוש בטכנולוגיות וחומרים מתקדמים. הוציא את ספרו הראשון "אבא- Urban Baba

לאתר הבינלאומי של אלחנן מנדל

מרצי המחלקה מגיעים מכל קשת העשיה התכנונית, האדריכלית והעיצובית. מעצבי פנים, מעצבי מוצר, אמנים ובעלי מלאכה טכניים. צוות זה שם לו למטרה ליצור סביבת לימודים חווייתית ותומכת, המעודדת מוטיבציה וסקרנות ומאפשרת לסטודנט לפתח שפה עיצובית אישית ומקורית.

   

דגן ראביד- אדריכל

טל ניסים -  אדריכלית

דורית רושיאנו - מעצבת פנים

מאור גוייכמן - אדריכל

אהוד זקסנברג - אדריכל

ציפי פרנק - מעצבת תאורה

אלון זהבי - אדריכל

ליאור וקנין - מעצב פנים ומעצב מוצר

מאור ורניק - אדריכל

גיל רביב - אדריכל

 

 

מדוע כדאי ללמוד אצלנו – 

תכנית איכותית ששמה דגש על עצוב רב תחומי עם התמחות בחומרים המרכיבים את פרטי החלל הפנימי / כיצות קטנות / רק שלושה ימי לימוד בשבוע - אפשרות לשלב עבודה ולימודים  /  מחיר אטרקטיבי  /  קורסים מעשיים במהלך הלימודים בתחומים נדרשים  / עיצוב חללים מסחריים וציבוריים /  תעודת גמר של מוסד יוקרתי ומוכר בארץ ובחו"ל  /  אפשרות לפרוש את הקורסים האקדמיים של או"פ ליותר שנים

פרטים

משך התכנית: 6 סמסטרים, 3 שנים, שלושה ימים בשבוע,

נק"ז: 132 נק"ז של מכון אבני + 78 נק"ז של האוניברסיטה הפתוחה

תואר: תואר ב.א. של האו"פ במדעי הרוח + תעודת בוגר מכון אבני בעיצוב פנים

תחילת לימודים : אוקטובר 2018

אתר: תכנית תלת שנתית בעיצוב פנים + תואר אקדמי

לייעוץ והרשמה ללימודים.

טל: 03-6817080  שלוחה 1, בימי א-ה 09:00-18:00

מייל:  info@avni.org.il

 

אתם מוזמנים להתקשר עוד היום לייעוץ והרשמה ללימודים.

טל: 03-6817080    מייל: info@avni.org.il

דוגמאות מתוך עבודות הבוגרים שלנו
תכנית תלת שנתית עם תואר אקדמי לעיצוב פנים
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

אודות המחלקה

מאות בוגרינו משולבים בשוק התעסוקה

Design 4 Demand - לימודי ערב

תכנית בינלאומית להכשרת מתכנני עיצוב פנים, לימודי ערב, 4 סמסטרים רצופים

סגל המרצים לעיצוב פנים

נבחרת מובילה של אדריכלים, מומחים, ומעצבים תביא אתכם לפסגת המקצוענות

פרוייקטים ואירועים

פרוייקטים ושיתופי פעולה, סיורים מקצועיים, כנסים, תערוכות, הרצאות אורח

לימודי עיצוב פנים

מה מבדיל את עיצוב הפנים מאדריכלות ולמה כדאי להתמחות בתחום

הכר את בוגרינו

פרוייקטי גמר שהגישו בוגרים

מעצבי פנים בוגרי אבני

בעלי משרדים, מתכננים ומעצבים במשרדים מובילים במשק

על אדריכלות ועיצוב פנים

מאמרים, נקודות מבט חדשניות, ותפישות עולם שונות

עדכון אחרון: 12/26/2018 1:33:00 PM
מספר מדרגים:2 דירוג ממוצע:5
דירוג: