עיצוב המוצר – משלבי התכנון ועד שילובו על מתקן תצוגה

Design Is Avni Is Design

מלאו פרטים ונחזור בהקדם
לכל שאלה חייגו:
03-6817080

כיום, בעולם המודרני המערבי, נהנים רבים משלל מוצרים שהפכו את חייהם לקלים ונוחים משמעותית. כאנשים החיים בקצב מהיר ובתרבות האינסטנט, לא תמיד כולם עוצרים לשאול ולתהות אודות המוצר שהם מחזיקים ביד, יושבים עליו או קשובים לו. ישנו תחום שלם של עיצוב מוצרים או בשמו אחר – עיצוב תעשייתי, שבעלדיו, כנראה שחיים של רבים כיום בעולם המודרני, היו נראים אחרת.

לטובת עיצוב המוצרים, נדרשים אלו העוסקים במלאכה לתכנן, לשרטט, לחקור ולבצע ניסיונות רבים על מנת להגיע אל הסקיצה המושלמת בדרך אל התוצר המושלם, הנגיש והיעיל ביותר שיוכל לשרת רבים. אז מה צריך כדי לעסוק בתחום זה, אילו מוצרים מתפתחים ומה עושים איתם לבסוף?

הדרך למוצר המושלם: יצירתיות

למרות שאלו העוסקים במלאכת עיצוב המוצרים עוסקים גם בהמון תהליכים אנליטיים, הרי שנדרשת מידה רבה מאד של יצירתיות. פיתוח ועיצוב מוצר מצריך חשיבה מחוץ לקופסא, לדעת לאתר צורך ולתת לו מענה ובעיקר לחשוב איך הופכים את המוצר לבשורה הבאה בעידן המודרני או בכלל. כיום, ישנם מוצרים ורכיבים רבים שנעשה בהם שימוש דרך קבע, חדשות לבקרים על ידי המון אנשים, שפשוט מתייחסים אל מוצרים אלו כאילו הם היו כאן מאז ומתמיד. בפועל? הדרך אל מוצרים אלו לא הייתה תמיד קצרה, ודרשה מהעוסקים בעיצוב המוצרים לעבוד בעמל רב.

ממוצר לבית ועד מוצרי פרסום

העולם של עיצוב תעשייתי ועיצוב מוצרים הינו עולם גדול מאד, שדרכו מגיעים אל מדפים, בתים פרטיים, בתי עסק וחנויות רבות אינספור מוצרים ורכיבים אחרים. לא ניתן לומר כי הענף הזה עובד עבור סקטור ספציפי אחד, שכן הוא חולש על כל פינה ונותן מענה לכל כך הרבה אנשים בהמון תחומים. כך לדוגמא, ישנן חברות עסקיות גדולות שנהנות כיום ממוצרי פרסום רבים שתחילת דרכם הייתה בעיצוב המוצר והעיצוב התעשייתי. כך, נדמה שללא התיווך של עיצוב המוצרים, חייהם של רבים היו נראים לגמרי אחרת. אם היה ספק בנחיצות השלב הקריטי הזה, הרי שניתן לשלול את הספק ולהבין כי במידה רבה מדובר באבן הפינה באיכות חייהם של רבים כיום.

לבסוף: שילובם על מתקני התצוגה השונים

לבסוף, מוצרים רבים מונחים ומוצגים במתקני תצוגה בתערוכות שונות. המבקרים בתערוכות ובכנסים, מביטים במוצרים השונים כאילו והם תמיד היו שם – אך תמיד חשוב לזכור שמאחורי כל מוצר קטן, ישנו מערך פיתוח גדול מאד שעבד לא מעט על מנת להגיע לתוצר הסופי. בתערוכות שונות ובכנסים של חברות גדולות וקטנות כאחד, מחלקים לאורחים לא מעט מרצ'נדייז שגם הם התחילו בשלבי הפיתוח של המוצר התעשייתי. ארגזי תאורה מעוצבים על ידי פריטים רבים שהיו רעיונם של המפתחים, וכיום רבים אלו הנהנים מהם ומהתועלות הרבות שהם מביאים. 

מתעניינים בלימודים או רוצים לדעת עלינו עוד? 

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!

loading