קורסים בעיצוב אופנה

פירוט תכני הקורסים

מתעניינים בלימודים או רוצים לדעת עלינו עוד? 

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!

loading

Design Is Avni Is Design

מלאו פרטים ונחזור בהקדם
לכל שאלה חייגו:
03-6817080

פירוט תכני הקורסים בעיצוב אופנה

שנה א'

 קורס מבוא לתכנון ועיצוב גזרות

תקציר הקורס: קורס כלי עבודה למעצבים העוסקים בהכנה ופיתוח של גזרות ושבלונות נתפרות. סקירת מוצרים נתפרים מתחומים שונים כמו: ריפוד, הלבשה, חיפוי, רפואה, תאורה ועוד... מושגי יסוד מקצועיים. עקרונות החומר והמבנה הטקסטילי ואופני יישומיו. בכל שיעור יינתנו תרגילים בשרטוט והכנת גזרות. בסיום הקורס יתכנן ויבצע כל סטודנט/ית מוצר נתפר לפי גיזרה שהוכנה על ידו.

מטרת הקורס: הקניית ידע וניסיון בתכנון והכנת גזרות מקצועיות לתעשייה. הכרת החומר הטקסטילי ודרכי הטיפול בו: עקרונות הגזירה, החיתוך. תכנון וביצוע פעולות התפירה הנדרשים להשלמת מוצר איכותי.

נושאי למידה: רקע על מקצועות התדמיתנות ודירוג תדמיות. מושגי יסוד בסדנת התפירה, תפקידי מכונות ודרך ההפקה של מוצרים נתפרים. תכנון וביצוע גיזרות לאובייקטים מרובעים. עקרונות תוספות התפרים. עקרונות ההנחה, החיתוך והגזירה. תכנון וביצוע גזרות לאובייקטים מעוגלים. טכניקת מתפרים וההשפעה על מנח החומר. אינטרלוקים, בדים נמתחים, חישובי מתיחה. יסודות הלבשת הגוף האנושי. גזרות לחלק תחתון ולחלק עליון. פיתוחים אישיים. תכנון שרטוט והפקת גיזרה למוצר נתפר. הגשתו תפור.

 

קורס טכנולוגיות תפירה מתחילים

תקציר הקורס : ביצוע תרגילי תפירה שונים. הדגמת טכניקות תפירת ותרגילים

מטרת הקורס: הכרת הציוד בסדנת התפירה. הכרת מכונת התפירה של תפר ישר. הכרת מכונות תפירה נוספות. להקנות ידע בסיסי בתפירה בעזרת תרגילים.

נושאי למידה: הסבר מקיף על מכונת התפירה, חלקיה השונים והשחלת החוטים. הסבר על מכונת האוברלוק ואופן השחלת החוטים. גזירת תרגילי תפירה שונים תוך הקפדה על חוט ישר וכיוונים של הבד. תרגילי תפירה ראשוניים בקווים ישרים. תרגילי תפירה : מתפרים, עיבודים, רוכסנים וחגורה. תפירת פרוייקט

תרגול: שעות התרגול ניתנות כעזרה ותמיכה בחומר הנלמד במקצועות: התדמיתנות, דיגום וטכנולוגיות התפירה במטרה להפנמת החומר ושליטה טובה יותר

 

מבוא לעיצוב טקסטיל (קורס זה הינו המשך ישיר לקורס מבוא לעיצוב טקסטיל).

תקציר הקורס: הקורס נותן כלים בסיסיים להכנת בדים יצירתיים ואישיים בטכניקות ומניפולציות בטקסטיל. הקורס בנוי מלמידה של מודלים בטקסטיל עם פיתוח צורני, צבעוני וחומרי תוך כדי שימוש בטכניקות של הדפסה אריגה, סריגה, רקמה, קולאז' , צביעה ועוד.

מטרות הקורס: הקניית ידע בסיסי, למידת כלים ויכולת לשליטה וביטוי אישי בחומרים ובבדים. תוך כדי התנסות בטכניקות שונות.

נושאי למידה: פאטרן חזרתי, שחור לבן, הדפסים בשבלונות, צביעת בדים בטכניקות שונות, טכניקת קולאז' , אריגה שתי וערב, מניפולציות על בדים ויצירת יריעה אישית.

 

איור אופנה מתחילים

הגדרת הקורס: איור הינו כלי בסיסי לעבודת המעצב, נתחיל מלמידה והתנסות ראשונית ועד ליכולת פיתוח וביצוע רעיונות עיצוביים בדו-מימד. הקורס מקנה לסטודנט יכולת הבנה וביצוע בסיסיים, התנסות מעשית בטכניקות צביעה מקובלות בתעשייה.

מטרות הקורס: פיתוח יכולת רישום דמויות, תוך בניית מאגר דמויות, איור גוף, ויצירת אבי טיפוס לפרטי לבוש ופרטי בגד שונים ומגוונים.

נושאי למידה: סקירה תקופתית, איור פרטי גוף: ראש, כפות ידיים, רגליים, צביעה בפאנטונים, הבנת הפרופורציות הנדרשות לתחום, איור חצאית וחלקי לבוש אחרים, איור דמות בתנועה, המחשת תלת מימד באיורי אופנה ועוד...

 

מבוא לעיצוב אופנה

הגדרת הקורס:  הקורס סוקר את מרכיבי הבגד התלת ממדי מבחינת : נפח, צורה, צבע, טקסטורה. הסטודנטים מתנסים בתהליך הכנתו של בגד משלבים ראשונים ועד להפקת בגד מעוצב, גזור ותפור על ידי הסטודנט/ית

מטרת הקורס:  קורס מבואי בעיצוב אופנה. עקרונות בעיצוב אופנה, עקרונות ההגשה של עבודות לבוש תלת ממדיות, תרגילים בעיצוב טקסטיל. דיון וביקורת בקבוצות וביקורת אישית בכיתה.

נושאי למידה: גיבוש דף אווירה, הכנת סקטשבוק, התנסויות בסקיצות בשיטות עיצוב שונות. התמודדות עם בחירת טקסטיל ומניפולציות שונות עליו. התמודדות ושליטה עם גוף תלת מימדי ועם ארכיטיפים של חצאיות אופנתיות. סקירה מקצועית של שדה עיצוב  האופנה הבינלאומי, מה קורה בתחום וכיצד ניתן לייצר דיאלוג קונספטואלי ועדכני.   

 

תדמיתנות בשטח

תקציר הקורס: הכרת השיטה ושרטוט בפועל ופיתוח בסיסים ודגמים של חצאיות, טי שירט וחלק ללא מתפרים.

מטרות הקורס: להקנות ידע בשרטוט ויכולת לפתח דגמים של חצאיות באופן עצמאי.

נושאי למידה: הסבר על טבלת מידות ולקיחת מידות. שרטוט יסוד של חצאית ישרה, חצאית מורחבת, חצאית מכנסיים, חצאיות פעמון וחצאית חלקים. הכנת תדמית ממפל לבסיס חצאית ישרה וחצאית מורחבת. הסבר על תוספות תפרים וזוויות. שרטוט חגורה, עיבוד מותן, הנמכת קו המותן ושרטוט חגורה לפי צורה. פיתוח דגמים של חצאיות: עם הרחבות, קפלים, כיסים ודוגמאות אסימטריות. תפירת חצאיות מבד כותנה. יסודות לדיגום חופשי על בובה. ביצוע פרויקט

 

עיצוב טקסטיל

תקציר הקורס : שכלול הכלים, הטכניקות ומניפולציות להכנת בדים ויצירת ואריאציות אישיות בטקסטיל

מטרת הקורס: פיתוח שפה אישית דרך החומר הטקסטילי ויצירת אמירה שמתייחסת לסביבה ולאופנה. שליטה ביכולת עיצובית וטכנית טובה.

נושאי למידה: מודלים בטקסטיל עם פיתוח צורני, צבעוני, וחומרי, התייחסות לעשייה עכשווית. טרנדים בעיצוב טקסטיל, אפשרויות חיבור שונות, שכבות, גוונים מטאליים ונוצצים, פרחים בטקסטיל.

 

איור אופנה מתקדמים

תקציר הקורס (קורס זה הינו המשך ישיר לקורס איור אופנה-מתחילים).  הקורס מעלה את יכולת הביצוע האישית ומקנה כלים נוספים ומתקדמים יותר בראייה הקונספטואלית של התחום.

מטרת הקורס: ביסוס יכולות הדו-מימד, פיתוח איור טכני, איור חופשי של דמויות הפרופורציות שונות, המחשות טקסטיל בדו-מימד בטכניקות ובחומרים שונים, המחשת רוח הבגד, תנועת הגוף כתפיסה טוטאלית. בנייה ושיפור מערכי הגשה מקצועיים ותחילת פיתוח סגנון איור אישי.

נושאי למידה: גיבוש שפת איור וסגנון אישי. איור טכני, טכניקות בצבעי מים, הגשת קולקציה המחשות טקסטיל, המחשת רוח הבגד כחלק מתנועת הגוף, בניית מערכי הגשה מקצועיים יותר, ודגש על רפרזנטציות של איור טכני.

 

סטודיו עיצוב אופנה

תקציר הקורס:  הקורס נע על מסלול מאוסף פריטים אישיים, גולמיים. עיבודם על פי תרגילים בעיצוב לדו-מימד ולתלת-מימד. שיטות ניתוח מסקנות צבעוניות, נפחיות וחומריות. האחדה בהכנת סקיצות, שיטות שונות בהכנת סקיצות ובמעבר לתל מימד ולעיבודי טקסטיל. בשלב האחרון מצטרפים קורסים תדמיתנות וקורס טכנולוגיות תפירה לעזר להכנת הבגד המקצועי. 

מטרת הקורס:  התחקות אחר שדות מחוללי עיצוב סובייקטיביים, זיהוי התהוותם בעבר. תרגול ופיתוח תהליכי עיצוב ממקורות דו-מימד לעיצוב  פלסטי תלת-מימד. עיצוב כמותי ושיטתי וסיווגו לשדה האופנה. תרגום החומרים לאיורי אופנה עדכניים וייצור בגד אופנתי המהדהד את הסובייקט ובו בזמן מסווג כאופנה עכשווית.

 

 

שנה ב'

סטיילינג אישי

 

יזמות ושיווק אופנה

תקציר: הקורס הוא גלגלי עזר להיכרות וליצירת קשרים אמיתיים פיזיים עם שוק העבודה של מוצרים (נתפרים). היום לא מספיק שמעצב רק יעצב טוב, הוא חייב גם לחשוב איך לשווק, ליזום פעולות ולהכיר את התעשייה., המחשבה הקונסטרוקטיבית איך לזהות, לפנות, לעניין, לשווק ולמכור. ארגון משאבים כמו קהל היעד, רשתות חברתיות והון, בקורס שרץ בשנה שעברה קיבלנו 100% שיתופי פעולה עם כל היצרנים שפנינו אליהם: הגרה אלמביק, נעמי מערבי, צורי גואטה, האחים מוסלין, ליהי חן,

נושאי למידה:

 • אופן איסוף נתונים על יצרנים, מפעלים ומעצבים שפועלים בשוק ומיקוד על אחד רלוונטי
 • תחקיר מקיף והכנת תיק יצרן.
 • הכנת רעיון, מוצר, או צילום במיוחד לאותו יצרן
 • יצירת קשר פיזי עם היצרן : איך פונים? אם מי מדברים? מה אומרים ? 
 • שיקולים בכניסה לעבודה אצל יצרן או מעצב/ת מה כדאי ומה פחות ?
 • עיצוב קולקציה ליצרן הנבחר
 • ארגון משאבים קהל היעד, הון, רשתות חבריות ועוד..
 • תמחור מוצר: סוגיות אסטרטגיות ושיטות חישוב
 • יתרון תחרותי בשוק המקומי

טכנולוגיות תפירה

עיצוב נעליים

תיאור הקורס:  קורס טכני מעשי לעיצוב והכרת טכניקות בסיסיות ושדרוג בתחום הנעליים ועבודה בעור

מטרת הקורס:  רכישת יכולות טכניות לשדרוג והפקת נעליים חדשות על בסיס קיימות. עיצוב קולקציית נעליים, טרנדים בשטח.

נושאי למידה: מבנה וחלקי הנעל, תהליך בניית נעל, חומרי גלם והדגמות, הפקת נעליים מיוחדות לתצוגות, איור ועיצוב פיתוח קולקציות נעליים

 

פוטושופ

תיאור קורס:  קורס זה נועד על מנת להקנות ידע בסיסי לעבודה מקצועית על תוכנת פוטושופ. נתחיל בהכרות עם ממשק התוכנה והקניית הרגלי עבודה נכונים. נלמד להכיר את האפשרויות השונות שבעיבוד תמונה ובשימושיה הגרפים

נושאי לימוד : ציור צבעוני, עבודה עם טקסט, ריטוש, צבע וקונטרסט, עבודה בשכבות ומסיכות, פילטרים, ייבוא וייצוא בפורמטים שונים. בטכניקות עבודה שונות, נלמד לייצור קולאז׳ ומונטאז׳ נכיר את האפשרויות של עבודה עם מברשות וניגע בריטוש ביוטי. מטרת הקורס היא לתת את היסודות הנחוצים בתוכנה על מנת ליצור בסיס איתן להמשך עבודה עצמאית.

 

דיגום גזרות לשיווק אופנה

קורס טכני להכנת העיצובים שיעוצבו בקורס יזמות ושיווק אופנה

 

סטיילינג בהפקות אופנה

תקציר הקורס: מבוא למקצוע הסטיילינג ותפיסת הבגד במדיומים הוויזואליים

מטרות הקורס: חשיפה לתקדימי בתחום, פיתוח חשיבה קונספטואלית, לעורר את הסקרנות והרגישות הנדרשת ליצירת צילום אופנה מסחרי

נושאי למידה: פיתוח קונספט לצילומי אופנה, סקירת מגזינים לאופנה ובלוגים לאופנה, מעצבים, צלמים, וסטייליסטים מובילים בתחום, לוקיישן, צבעוניות, זוויות צילום ותאורה, הדגשת אלמנטים בסטיילינג, מרכיבים נוספים : איפור, שיער, ליהוק, אביזרים

 

עיצוב מחוייטים

הקורס מבוא למחוייטים : כולל היכרות עם השדה המיוחד והאתיקה ומשמעות השפה המחוייטת בתחום הלבוש. סקירה היסטורית, עבודות מעצבים, ומגמות עכשוויות. עיצוב וטכניקות תפירה ייחודיות לקונסטרוקציות פנים הבגד המחוייט.

נושאי לימוד : התנסויות עם דרישות המבנה המחוייט, חומרי הדבקה והקשחה, עיצוב כריות, סטיילינג מחוייטים, סוגי ז'קטים, טרנדים עכשוויים, עיצוב מיני קולקציה בהתאם לדרישות הנושא, התנסות בטכניקות תפירה ייחודיות. הכנת מערכת מחוייטת עדכנית גזורה ותפורה.

 

טכנולוגיות תפירה למחוייטים

קורס טכני להכנת העיצובים שיעוצבו בקורס מחוייטים

 

עיצוב אביזרי אופנה

תיקים, חגורות, סיכות, מטפחות, צעיפים, ארנקים וכיו"ב.

 

אילוסטרייטור

תקציר הקורס : בניה טכנית וסיסטמתית  של תיק מוצר לדגם על כל פרטיו, רכישת מיומנות בציור הקולקציה במחשב על בסיס קולקציה מעשית עליה עובדים הסטודנטים.

נושאי לימוד: סריקה והעתקה איור ידני והתמרתו לקובץ באמצעות פקודות בסיסיות של התוכנה, ציור ממוחשב של דגמים ופרטיהם, אביזרים כמו כפתורים ורוכסנים, תיפורים וגימורים כמו אוברלוק ופלטלוק, מיקום ועיצוב גרפיקות ודפוסים. הכנת פלטת צבעים, ציור הכנת דפי מוצר, עיצוב תוויות, עיצוב דפוסים בסיסיים, אופן הצגת הקולקציה.

 

תדמיתנות למחוייטים

תקציר הקורס: שרטוט יסוד של מקטורן ושרוולים מותאמים. פיתוח דגמים שונים.

מטרות הקורס: להקנות ידע בתחום הביגוד המחוייט.

נושאי לימוד:

 • העתקת בסיס למקטורן עם שרוול מחויט משני חלקים.
 • שרטוט צווארון עם דשים למקטורן.
 • פיתוחים שונים של מקטורן ומעילים
 • הסבר ושרטוט של ביטנה למקטורן.
 • יסוד ופיתוחים לרגלן.
 • יסוד ופיתוחים לקימונו.
 • ביצוע פרוייקט על פי עיצוב אישי

אתם מוזמנים להתקשר עוד היום לייעוץ והרשמה ללימודים.

טל: 03-6817080    מייל: info@avni.org.il

 

פרויקטים ואירועים

פרויקטים של סטודנטים, תערוכות ותצוגות, סיורים, שיתופי פעולה, הרצאות אורח ועוד.

תערוכת בוגרות 2018

פרוייקטי גמר של בוגרות המסלול הדו-שנתי

כשהרחוב מגיע אל העיצוב

להיות מעצב אופנה היא תשוקה לתחום המשלב יצירתיות ויכולת השפעה נרחבת על קהלים רבים

טיפים להפיכה למעצב אופנה מצליח

מיתוג, מיתוג, מיתוג, מיתוג

מספר מדרגים:2 דירוג ממוצע:5
דירוג: