שילוב עיצוב תעשייתי ועיצוב משרדי

ריהוט ואביזרי משרד כיוצרי סביבת עבודה

מתעניינים בלימודים או רוצים לדעת עלינו עוד? 

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!

loading

Design Is Avni Is Design

מלאו פרטים ונחזור בהקדם
לכל שאלה חייגו:
03-6817080

 

מי שלא מבין בעיצוב כנראה גם לא יבין שיש כמה סוגי עיצובים. יש עיצוב תעשייתי שמתאים יותר למפעלים או למקומות שצריכים להיות יותר יעילים בפעילות שלהם, יש עיצובים למשרדים שצריכים להתאים לאופי המשרד ולפרקטיקה שבו ויש כמובן את העיצוב הביתי המוכר יותר. כיצד אפשר לשלב בין עיצוב תעשייתי לעיצוב משרדים ואלו סוגים קיימים?

אלו סוגי עיצובים משרדיים קיימים?

עיצוב משרדים הוא אחד העיצובים החשובים ביותר שיש, כי מדובר על יצירת מקום עבודה עם דרישות רבות. מצד אחד סביבת העבודה חייבת להיות מתאימה לאופי המקום, כך למשל עיצוב משרדי היי טק לא ייראה אותו הדבר כמו עיצוב משרדים לסוכנויות טיולים או עיצוב שמתאים למשרדים של קליניקות שונות. המשרדים חייבים להיות מותאמים לאווירה שהמקום רוצה לשדר, ולמרות העיצוב שצריך להיות באותו הסגנון שנדרש יש צורך לחשוב על הפרקטיקה. בסופו של דבר יצירת מקום עבודה נעים וחלל מתאים לעובדים הופך את העיצובים ליצירתי ומגוון במיוחד. (בתמונות- עיצוב משרדי חברת אלעל על ידי בוגרת אבני, אולה גופונובה)

מהו עיצוב תעשייתי?

עיצוב תעשייתי הוא אינו עיצוב פנים, אלא עיצוב של מוצרים, רהיטים או כל פריט אחר שמיוצר בתעשייה. למעשה כשם שעיצוב משרדי הוא אחד מהז'אנרים של עיצוב פנים, עיצוב מוצר שהוא העיצוב המוכר ביותר הוא ז'אנר אחד בלבד של עיצוב תעשייתי. עיצוב תעשייתי רלוונטי גם לעיצוב מכונות, עיצוב אריזות, עיצוב מסחרי שמדבר על עיצוב חנויות וכן הלאה. העיצוב התעשייתי יכול לעזור מאוד בעיצובי פנים ולמעשה כאשר מעצבים את המוצרים מתאימים אותם לסגנונות עיצוב שונים לפי אופי המוצר וסיווג פל השוק שלו. אם רוצים עיצוב מושלם כדאי להתאים בין העיצובים השונים בחוכמה.

 

 

 

כיצד מתבצעת ההתאמה המושלמת?

  • כדי להתאים בין כל סוגי העיצובים כדי לקבל את הרמוניה הכי טובה שאפשר לקבל, יש צורך בהיעזרות במעצבים שמומחים לכל אחד מהתחומים. יש לא מעט מעצבים שיכולים לשלוט בכל התחומים האלו ובכל מקרה כמה חוות דעת שונות יכולות לעזור. עיצוב חללים מסחריים אולי לא דומה לעיצוב משרדי אך כמו שכבר אמרנו זה תלוי היכן המשרד ממוקם ומה קווי העיצוב הרלוונטיים באותו המקום.
  • למשל, אם ניקח לדוגמה משרד שנמצא בקניון הרי שהוא לא יעוצב כמו משרד שנמצא בתוך בניין משרדים. יש משרדים שבהם הצבע השולט בכניסה יהיה לבן ויש מקומות אחרים שהכניסה בהם תהיה אחרת לגמרי ולא תהלום את העיצוב שמתאים למשרד אחר.
  • השילוב הנפוץ ביותר הוא שילוב בין עיצוב מסחרי לבין עיצוב תעשייתי. מצד אחד יש צורך לעצב את החלל המסחרי בצורה כזו שיזמין את הלקוחות להגיע אליו, לשהות בנוחות ולבזבז את כספם ומצד שני יש אלמנטים גדולים שיכולים לכער אותו. לכם יש צורך בעיצוב אזור המעלית, עיצוב המדרגות, עיצוב הספסלים שנמצאים במסדרונות וכן הלאה. זוהי רק אחת הדוגמאות אך היא ממחישה היטב כיצד שילוב ביניהם מוסיף לכל אחד מהם.

נכתב בשיתוף פעולה עם: דונסקי אדר

תכנית תלת שנתית אקדמית

תכנית תלת-שנתית אקדמית

בוגרי עיצוב תעשייתי

גאים בבוגרינו המשולבים בתעשיה

סגל המרצים לעיצוב תעשייתי

מומחי אבני להוראת עיצוב תעשייתי מגיעים ממשרדים מובילים בארץ

פרוייקטים ואירועים

שיתופי פעולה, הרצאות אורח, סיורים, חידושים, תערוכות ופעילויות נוספות של המחלקה לעיצוב תעשייתי

בין עיצוב תעשייתי לתלת מימד

בשנים האחרונות, אנחנו עדים להתפתחות שעשויה לשנות את תחום העיצוב התעשייתי מן הקצה אל הקצה

רהיטים מעוצבים - היופי שבפשטות

עיצוב הוא במהותו שאלה של טעם, של אסתטיקה. עם זאת ברהיטים מסוגננים ומעוצבים חשים את חותם המעצב.

דלתות פנים ועיצוב תעשייתי

עיצוב דלתות אמנותי בעידן השיעתוק הטכנולוגי

מספר מדרגים:2 דירוג ממוצע:5
דירוג: