תכנית אקדמית באמנות ואוצרות

מסלול תלת-שנתי בשילוב תואר BA של האו"פ

Design Is Avni Is Design

מלאו פרטים ונחזור בהקדם
לכל שאלה חייגו:
03-6817080

 

התוכנית התלת-שנתית אקדמית באמנות* משלבת את לימודי הליבה באמנות הפלסטית לצד תחומי עיצוב החדשניים ביותר. המטרה של התכנית היא להכשיר אמנים צעירים יוצרים בעלי שפה יצירתית אישית ועצמאית של המאה ה-21. אמניות ואמנים שיוכלו ליצור אמירה מקורית מחד, ומאידך להשתלב בתחומי עיסוק נוספים.

לבה של התכנית מבוססת על גישה הרואה באמן העכשווי יוצר בעל ידע ומיומנות בטכניקות, טכנולוגיות וחומרים המאפיינים את המציאות בת זמננו. בצד הבסיס הקלאסי יזכו התלמידים בהכשרה על תוכנות וטכנולוגיות עיבוד שיאפשרו להם לבטא עצמם כאמנים ולהשתלב כמעצבים בעיסוקים נוספים.

לצד לימודי ההתמחות נלמדת חטיבה תיאורטית והיסטורית לתואר BA מלא של האוניברסיטה הפתוחה במדעי הרוח הפותחת אופק תעסוקתי לבוגרים בתפקידי ניהול והוראה ומאפשרת המשך לימודים לתארים מתקדמים בארץ ובעולם.

ייחודיות הלימודים באבני

חזון המחלקה קשור לקו התפר האורבני המתקיים בסביבת הלימודים. מכון אבני ממוקם בנקודת המפגש בין הים לעיר, בין יפו לתל אביב, בין מתחם נגה לפלורנטין, בין גלריות וסדנאות אומן לבין בתי מלאכה ומפעלים לעיבוד אבן, עץ, מתכת, זכוכית ואופנה.  המחלקה לאמנות שואפת לפעול בסינרגיה עם המרחב העירוני בו היא ממוקמת. לפיכך, מתכונת הלימודים היא של סטודיו בקבוצות קטנות. כאשר, כחלק מהלימודים, מתקיימים מפגשים עם יוצרים מהתחומים השונים הפועלים בסביבת המכון ומתבצעים שיתופי פעולה עם מוסדות ויוצרים/ות הפועלים /ות בקהילה סביב המכון.

תכנית הלימודים התלת שנתית מאפשרת חוויית לימודים מעמיקה ומאתגרת. המורכבת מקורסים מעשיים ועיוניים, סדנאות פעילות, מפגשי דיון וביקורת קבוצתיים ואישיים, ותערוכה מסכמת בתום שנה ג'.

לימודי אמנות משולבים באופק תעסוקתי

כמיטב המסורת של מכון אבני מאז היווסדו בשנת 1936, מושם דגש במהלך הלימודים על הליבה של תחום האמנות הפלסטית והיא שדה הציור והפיסול. שני עמודי תווך אלה מהווים את היסוד ביצירתו של אמן יוצר.  בשני תחומים אלה הלימודים מתחילים מהטמעת הבסיס הקלאסי כגון פרופורציות, טונאליות, צבע, צורה, יציקות, גבס וחימר. לאחר מכן, ממשיכים הסטודנטים במהלך השנים לפתח מגוון התמחויות וגישות עבודה עכשוויות המתאפיינות בלימוד תוכנות שונות והתנסות עם מגוון חומרים.

התפישה האינטרדיסציפלינרית מדגישה כי אמן יוצר הפועל בשדה האמנות העכשווי נדרש לידע מקצועי מגוון בתחומי העיצוב והטכנולוגיה על מנת שיוכל לפתח ביטוי יצירתי אישי מקורי באמצעות חומרים עכשוויים. במכון אבני אנו שמים דגש על השליטה של האמן בן זמננו גם בתוכנות עיצוב מובילות כדוגמת הפוטושופ, הריינו, הפרמייר והאפטר-אפקטס. בנוסף, לצד תוכנות הדמיה ותלת-ממד מתנסים הסטודנטים בעיבוד בעץ, מתכת, פלסטיק, עור, טכסטיל ועוד.

 

תעסוקה

מגוון התכניות והקורסים מעשיר את הכלים העומדים לרשות האמן כדי לפרוץ וליצור לאופקים חדשים באמצעות טכנולוגיות וחומרים חדשניים. בנוסף, חטיבת לימודים זו מאפשרת לבוגר/ת מגוון תעסוקתי במרחב האמנותי-עיצובי, לדוגמה: השתלבות בעבודה במשרדי פרסום, במחלקת גרפיקה בארגונים, מעצבי תפאורה, מעצבי אירועים, מעצבי תערוכות, אנשי הוראה וכדומה.

 

מתכונת הלימודים

שנה א':

עוסקת בהקניית יסודות עבודה במקצועות הליבה של האמנות בדו ותלת ממד. בניית תשתית לתהליכי עבודה וחשיבה במקביל להיכרות עם תכנים עיוניים מתולדות האמנות והתרבות. כמו כן הרחבה, הכשרה והעשרה לתחומי העיצוב ומדיה חדשה דרך חשיפה לשפת העיצוב הבסיסי ולימוד תוכנות עיצוב בפוטושופ, אינדיזיין ואילוסטרייטור.

שנה ב':

מתמקדת בשכלול יכולות מקצועיות ופיתוח כלי חשיבה והעמקת הידע באמנות הפלסטית. חשיפה לתכנים ותהליכי עבודה מורכבים כמו גם הכרה של מגוון רחב של כלי עבודה, שיטות וטכנולוגיות לעיבוד חומרי עץ, מתכת, פלסטיק. עור, טכסטיל ומתכת. בשנה זו יבחרו הסטודנטים בתת תחום של האמנות, בסך כולל של 6 נק"ז, תוך הוספת נדבכי ידע בתחום הדמיית תלת מימד כבסיס להדפסת מודלים במדפסות תלת מימד או לחלופין יתמחו בתחומי הוידאו ארט דרך העמקה בפרמייר והאפטר-אפקטס ושפת הקולנוע

שנה ג':

בשנה זו משלימים הסטודנטים את תהליך הפיכתם לאמנים יוצרים פעילים, אשר מציגים "גוף עבודות" בתערוכה. מוקד הלימודים בשנה זו הם קורסי הציור והפיסול לתערוכת גמר לצד קורס ייעודי לבחינת יחסי אמן -אוצר –גלריה. דגש מיוחד מושם על פיתוח ושיכלול שפה אינדיבידואלית מתוך חשיבה בינתחומית אמנותית עיצובית. המטרה בשנה זו היא להכשיר את הסטודנט בשלב המעבר להיותו אמן-מעצב פעיל אשר יציג "גוף עבודות" בתערוכה לאחר השלמת תהליכי עבודה ארוכי טווח. בשנה זו, באישור ראש המחלקה, ישלימו הסטודנטים ידע נוסף - המקנה להם לפחות 8 נק"ז מתוך תכניות הלימוד השונות – ואשר חסר להם, לשם העמקה ופיתוח ביטוי אמנותי להצגה בתערוכת גמר. זאת במכלול תחומי הלימוד הנלמדים במכון, אם בציור ופיסול ואם במדיות אחרות כדוגמת הדמיות דו ותלת מימד ו/או קורסים מתקדמים אחרים. הלימודים במגמה לאמנות בנויים באופן שמאפשר לסטודנט/ית מרחב עשייה תומך מעשיר, נתמך בסגל הוראה בעל מחויבות מקצועית גבוהה ויחס אישי.

סגל המחלקה

בראש המחלקה עומד שי פרדו. 

 אמן רב תחומי, מנהל ואוצר של הגלריה החדשה של המכון בת ים ויו"ר אגודת אמני בת ים,

תלמידם של חתן פרס ישראל לאמנות פרופ' פנחס כהן גן, גלעד אופיר, משה ניניו, מוטי מזרחי.

למד בבית הספר הגבוה "קלישר" ת"א.

סגל המחלקה מורכב מאמנים יוצרים פעילים מומחים בהוראה והדרכה, כל אחד בתחומו.

 

 

חלק אקדמי

במשולב עם הלימודים המקצועיים באמנות מאפשרת התכנית התלת-שנתית ללמוד ולהשלים תואר אקדמי במדעי הרוח של האוניברסיטה הפתוחה. היתרון – חלק גדול מהלימודים המקצועיים והעיוניים של מכון אבני מוכר לצורך התואר. במסגרת הלימודים האקדמיים ילמד הסטודנט מגוון רחב של תחומים מרחיבי דעת והשכלה במדעי הרוח, עיצוב ואמנות המותאמים להתמחותו כמעצב פנים. הלימודים כוללים מבואות ולימודי יסוד, קורסים, פרה-סמינר וסמינר

סטודנטים הלומדים במכון אבני, במסגרת המחלקה לאמנות, במסלול האקדמי התלת-שנתי, נדרשים לעמוד בדרישות הבאות:

  1. לצבור 132 נק"ז שיצברו במהלך 3 שנות לימודים ולא יאוחר מ-5 שנים לאחר שהחלו את לימודיהם במכון.
  2. לצבור 78 נק"ז מהקורסים של האוניברסיטה הפתוחה, תוך עמידה בכלל הדרישות של האוניברסיטה הפתוחה (למידע מפורט על תכני הלימוד בקורסים אלה והדרישות הספציפיות של האוניברסיטה מומלץ להתעדכן באתר האוניברסיטה).

 

בין הנושאים הנלמדים במסגרת הקורסים האקדמיים:

אמנות קלאסית יוון ורומי / אמנות הרנסנס / אמנות בעידן הטכנולוגי / יסודות שפת האומנות החזותית / יסודות העיצוב / עיצוב גראפי / סדנאות לרישום וציור / כתיבה אקדמית / היסטוריה גלובלית / תרבות בת זמננו / יסודות באמנות סרטים / טבע דומם / תוכנת ריינו / תוכנת רוויט / תלת מימד / יסודות הפרסום / מבוא לקולנוע ישראלי / תולדות העיצוב / יסודות בשיווק ותמחור / יזמות עסקית / פוסט מודרניזם / תולדות האמנות הישראלית / המדיום באמנות / היבטים כוללים ביצירות רב-תחומיות / ועוד.  

סטודנטים אשר השלימו את כלל חובות לימודיהם במכון אבני יהיו זכאים ל:

  1. גיליון ציונים מפורט המעיד על תכני הלימודים והיקפם עם הציון.
  2. תעודת אמן בוגר מכון אבני.

בגמר הלימודים וחובות הלימודים של האוניברסיטה הפתוחה יהיו גם זכאים לתואר ראשון .A.B  של האוניברסיטה הפתוחה.  

*טל"ח, תכנית הלימודים נתונה לשינויים מפעם לפעם על פי שיקולי המחלקה.

  • לימודים בבית הספר הטוב ביותר לאמנות ועיצוב בתל אביב.  (נוסד בשנת 1936).

  • סגל מרצים של אמנים ויוצרים פעילים,  מנוסים בהוראה והנחלת האהבה לאמנות.

  • מכון אבני שוכן בלב אזור סדנאות האומן והגלריות של יפו - אוירה קסומה ויוצרת. 

  •  

בוגרי המחלקה לאמנות

גאים בבוגרינו - אמנים ויוצרים פעילים בארץ ובעולם

אירועים ופרוייקטים

ימי חוויה, פעילות חברתית, ועדי עובדים, אירועים פרטיים, פסטיבלים ואירועים

לימודי אמנות כתרפיה

קורסי אמנות של אבני מוכרים לתכניות MA בתרפיה באמנות

גלריה לימודית

תצוגות ותערוכות של אמנים, מעצבים ובוגרים / פתוחה לציבור

לימודי חוץ, הכשרה והסמכה

מגוון קורסים במקצועות נחוצים בשוק התעסוקה

מגוון קורסים באמנות ועיצוב

קורסים באמנות פלסטית ותחומים נוספים פתוחים לקהל הרחב

עדכון אחרון: 1/16/2019 2:15:00 PM
מספר מדרגים:3 דירוג ממוצע:4.3
דירוג: