מגרפיקאי למעצב גרפי

Design Is Avni Is Design

מלאו פרטים ונחזור בהקדם
לכל שאלה חייגו:
03-6817080

מקצוע העיצוב הגרפי עבר בשנים האחרונות מהפכה של ממש. למעשה אחד המאפיינים של המקצוע כיום אשר מעיד יותר מכל על אותה מהפכה, הוא העובדה שהמקצוע מכונה עיצוב גרפי – שכן עד לפני מספר שנים נהוג היה לכנות אדם העוסק בתחום "גרפיקאי", אולם משלח היד בשם הזה כמעט וחלף היום לחלוטין מן העולם, מותיר מאחוריו מספר לא מבוטל של מעצבים.

תחום הגרפיקה היה בעבר חלק אינטגרלי מעולמות ההוצאה לאור, העיתונות והדפוס. גרפיקאי היה עובד בצורה ידנית, משלב שלל אלמנטים של רישום, גזירה, הדבקה, שבלונות ומכבשים – שאת כולם היום ניתן להחליף באמצעות הקלקה על עכבר. במקום העבודה הטכנית ההיא ניתן לשבת היום מול מסך מחשב ולהתמקד יותר בצד הויזואלי, האמנותי לעיתים, של התחום הגרפי.

הקליקו לקריאה על קורס עיצוב גרפי במכון אבני.

הטכנולוגיה בשירות הגרפיקה

בעבר היינו נוהגים לצרוך את החדשות שלנו מעיתונים יומיים כמו מעריב או ידיעות אחרונות, אולם היום אנחנו צורכים את אותן חדשות באתרי אינטרנט כמו Ynet ומאקו. בנוסף לכך, אם בעבר נהגנו להיכנס לחנות כדי לקנות עיתון או להיכנס באופן אקטיבי לאתר חדשות כדי לראות מה חדש, היום אנחנו מקבלים את הכותרות העיקריות בדחיפה לסמארטפון, אפילו ללא פעולה אקטיבית מצידנו.

העיתונים המודפסים ההם עדיין קיימים, כמובן, אולם בתחום הפרסום מובן כבר כי פחות ופחות כסף מושקע על ידי משרדי פרסום וחברות במודעות מודפסת על נייר; זאת כאשר במקביל יותר ויותר כסף מושקע בקמפיינים שיווקיים דיגיטליים.

ההשפעה של התפתחות הטכנולוגיה על ענף הגרפיקה חד משמעית: הגרפיקאי של פעם התחלף במעצב גרפי, והכישרון הטכני המדויק התחלף בשליטה במגוון תוכנות גרפיות. פוטושופ במקום מספריים ודבק, אילוסטרייטור במקום שבלונות ודיו.

דרושים מעצבים גרפיים

שינוי משמעותי נוסף שהתרחש בתחום הגרפי הוא התרחבת קהל צרכני השירותים. אם בעבר מדובר היה בעיקר בחברות גדולות, כמו מוציאים לאור שרצו להדפיס ספרים או מגזינים, הרי שכיום כמעט כל אדם שיש בבעלותו עסק, קטן כגדול, נוהג לשכור מעצב גרפי; זאת כדי לעצב לעצמו לוגו או סוג מסוים של תוכן פרסומי, החל מעיצוב פליירים להדפסה וחלוקה בתיבות דואר וכלה בהפקת קמפיין באנרים ועמודי נחיתה באינטרנט.

עצב זאת בעצמך

למעשה כמעט כל אחד יכול היום להתנסות בעיצוב ברמה מסוימת, גם ללא ידע מעמיק בתוכנות מקצועיות. זאת הודות למגוון רחב של אפליקציות לסמארטפונים אשר חוסכות את רוב העבודה ומציעות יצירה של תמונות אמנותיות בעזרת פילטרים ואלגוריתמים ממחושבים, כך שבסופו של דבר נותר רק לשתף את התוצאה בסטורי באינסטגרם או בפייסבוק.

סיכום

האם פשטות העיצוב העצמי באמצעות אפליקציות כאלה פירושה שמקצוע המעצב הגרפי בדרכו להיעלם מן העולם? כנראה שלא בעתיד הקרוב. אמנם כבר אין צורך בידי זהב שידביקו שבלונות ויטעינו דיו, אבל עדיין יש ביקוש רב לאנשי מקצוע מוכשרים. עם כל הכבוד לפילטרים של הרשתות החברתיות, העיצוב הגרפי עדיין כאן.

מתעניינים בלימודים או רוצים לדעת עלינו עוד? 

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!

loading