עיצוב פנים – שיטות טובות וזולות לעיצוב פנים הבית

Design Is Avni Is Design

מלאו פרטים ונחזור בהקדם
לכל שאלה חייגו:
03-6817080

חולמים על עיצוב פנים חדש לבית? עומדים לפני מעבר דירה ורוצים לשפץ את הבית לפני המעבר? חוששים מהגבלות של תקציב? אתם לא לבד. אלפי ישראלים חולמים על שיפוץ הבית ברמה כזו או אחרת אך חוששים מהוצאות גבוהות ומוותרים על הרעיון. אבל וודאי תשמחו לדעת שיש מגוון פתרונות ושיטות שיאפשרו לכם לבצע שיפוצים ושדרוגים מסוימים בעצמכם – בואו נבחן כמה מהם. אפליו תקבלו מספר המלצות לקראת לימודי עיצוב פנים במידה ותחליטו ללמוד.

עיצוב הבית – מתחילים מהבסיס

הדבר הראשון שכמעט כל אחד מאתנו יכול לבצע לבדו בבית הוא צביעה מחודשת של הבית. לא מדובר בתורה מסיני ולא צריך ממש כלים מיוחדים בשביל להצליח במשימה זו. הולכים לחנות של ציוד בנייה (כמו חנויות טמבור או רשת כמו הום דיפו או אייס קנה ובנה), קונים שפכטל, רובה לאיטום חורים, ניירות זכוכית ברמות שונות (מנייר גס מאוד לעדין ביותר) וכמובן את הצבע הנבחר ומברשת צביעה (אם אתם בוחרים במברשת רולר, שימו לב שהיא מגיעה עם משטח הפלסטיק שבו שמים את הצבע).

בשלב הראשון מתחילים מסגירת חורים או סדקים בולטים בקיר – ממלאים ברובה ומיישרים עם הקיר באמצעות השפכטל ומחכים לייבוש. לאחר ייבוש הקיר ממשיכים עם שפשוף הקיר לשם השגת קיר חלק ואחיד. מתחילים מנייר הזכוכית הגס ביותר ויורדים בהדרגה ברמת החספוס, עד לנייר הזכוכית העדין ביותר. כשכל הקיר חלק – הוא מוכן לצביעה. עכשיו אפשר להתחיל בצביעה – הקפידו על צביעה בתנועות ארוכות למעלה ולמטה (לא לצדדים) ולאחר הסיום המתינו לייבוש הצבע. לאחר שהצבע יתייבש, יהיה לכם קל להעריך האם יש צורך בצביעה שנייה לשם השגת הצבע המיוחל. ניתן לצבוע את הקיר תוך הענקת עיצוב במידת מה באמצעות צביעה עם ספוג למשל – מה שייצור אפקט תנועה של הצבע על הקיר – שימו לב, בסוג צביעה זה אין צורך בצביעה שנייה כיוון שהרעיון הוא שהצבע לא יימרח באופן אחיד על קירות הבית.

חיפוי קירות

כשמדברים על עיצוב פנים ביחס לקירות הבית, הרבה אנשים בחורים היום באפשרות של חיפוי קירות הבית באמצעות אריחי חיפוי או מדבקות טפט תלת מימד. כמובן שרעיון מדבקות הטפט הוא לא חדש וחלקנו אפילו זוכרים את קירות הסלון המעוטרים במדבקות טפט בבית סבתא, אבל כמובן שכיום מגוון העיצובים הוא רחב, מודרני וחדשני. את אריחי החיפוי אפשר להדביק באופן עצמאי וזה אפילו יותר קל מצביעת הבית. יש לוודא שהקיר המיועד חלק ואחיד (ראו פסקה קודמת) ואז להתחיל בהדבקת האריחים.

לוותר או לא לוותר על מעצב הפנים?

אם אתם מתכוונים לערוך שיפוץ כולל ונרחב בבית, שירותיו של מעצב פנים יכולים לחסוך לכם כסף, שכן הוא יודע היכן לקנות, היכן יש הנחות ומבצעים ויעזור לכם לתכנן את השיפוץ לצד התקציב המיועד ויוודא שלא תחרגו מהתקציב. אם אתם רוצים לרענן את הבית בצבע או באריחי חיפוי – נראה שניתן לוותר על שירותי מעצב הפנים, שכן תוכלו לבצע את השיפוץ בעצמכם.

 

מתעניינים בלימודים או רוצים לדעת עלינו עוד? 

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!

loading